GLS (3-4)   Leave a comment

Trečia diena

Pirma paskaita buvo apie vadovų kompetenciją, kurią pravedė Sahori Saito – vadybos konsultantė iš IBM Japan. Pakalbėjo apie tai, kad skirtingoms kompanijoms reikalinga skirtinga darbuotojų kompetencija, o vadovai turi pasižymėti tiek intelektualiniais (žinios, platus mąstymas), tiek kūrybiniais (išradingumas, vizijos turėjimas), tiek ir socialiniais (darbas grupėje, organizavimas) gebėjimais. Galiausiai gavome trumpus testus, kur reikėjo patikrinti savo stipresnes ir silpnesnes vietas visose šiose trijose srityse. Ir… viskas. Pasirodė kaip nelabai išsamus ir naudingas užsiėmimas.

Kitų dviejų paskaitų autorius – Kijoši Kurokava, buvęs medikas, o dabar dėstytojas ir šiaip šimtadarbis, dalyvaujantis įvairiuose projektuose. Paskaita taip pat buvo kiek šimtatemiška. Pirmiausia apie globalizaciją ir pasaulinius pokyčius, kaip kad augančią populiaciją, komunikacijos technologijų plėtrą, aplinkos problemas ir pan. Tuomet apie verslo prisitaikymą, poreikį keistis, bendradarbiauti, veikti skaidriau, būti atviresniam. Bekalbėdamas vis peikė Japoniją, kad ši konservatyvi, uždara, su vyraujančiu grupiniu mąstymu, todėl Japonijos kompanijos lieka globalizacijos nuošalyje, jas lenkia Korėja, Kinija ir kitos „progresyvesnės“ šalys. Galiausiai akcentavo savikritiškumo svarbą, kad reikia suprasti savo silpnąsias vietas ir siekti jas tobulinti. Nors paskaita visai įdomi, bet kiek padrika ir ne iki galo pavyko suprasti, kaip kai kurios dalys siejasi tarpusavyje (tarkime, globalus, kompanijų ir individualus lygmuo, t.y. individualiai turime tobulėti, kompanijos turi prisitaikyti, o globaliu mastu turime krūvą neišspręstų problemų, su kuriomis susidoros… kas? ir kaip?)

Po pietų sekė pora valandų anglų kalbos užsiėmimų. Susiskirstę grupelėmis turėjom aptarti kelių puslapių tekstą apie CSR (įmonių socialinę atsakomybę). Kaip pavyzdys buvo pateikta Airijos drabužių kompanija Primark, kuriai drabužius siuva firmelės Bangladeše, Indijoje ir kitose pigios darbo jėgos šalyse. Tekste buvo papasakota, kaip Primark, siekdama pagerinti savo CSR, vykdo su darbuotojų sveikatos apsauga susijusį projektą Bangladeše. Visai įdomus tekstas, tik tiek, kad jis parašytas pačios Primark, todėl visiškai vienpusis ir tą projektą liaupsinantis. Bet kad užsiėmimai skirti labiau anglų kalbai treniruoti, tai labai skųstis ir negalima :-)

Diena baigėsi dviem valandom „koučingo“. Šįkart papasakojo apie motyvaciją, kas ją skatina ir kaip geriau motyvuoti kitus. Po šiokios tokios teorijos pažaidėm žaidimą, susiskirstę į poras, kuriose vienas turėjo būti „darbuotojas“, o kitas – „vadovas“, turintis vienaip ar kitaip jį motyvuoti. Galiausiai grupelėse apie tai padiskutavom. Nieko labai ypatingo iš užsiėmimo ir neparsinešiau namo…

Ketvirta diena

Rytinė dalis skirta labiau kitoms kūno dalims nei galvai, nes ėjome į stadioną pažaisti dviejų žaidimų. Abu išbandžiau pirmą kartą. Pirmasis – diskgolfas, kur reikia mėtyti skraidančius diskus į taikinius, o antrasis – kubb‘as, visai smagus žaidimas, kilęs iš Švedijos, kur reikia su lazdelėm mušinėti kitas lazdeles. Abu patiko, bet antras labiau :-)

Po pietų visos keturios su puse valandos prabėgo su Acuši Funakava, verslo seminarų ir keliolikos knygų autorium. Iš aprašymo labai daug nesitikėjau, bet nustebino. Visų pirma, Funakava kaip asmenybė, su savo energingumu ir logišku mąstymu. Iš to sekė, kad ir užsiėmimas buvo aiškus, sistematiškas, kritiškas, su gerai suderinta teorija, pavyzdžiais bei praktinėmis užduotimis. Turinys, vėlgi, sukasi aplink globalizaciją, jos sudėtingumą, didėjančias galimybes, bet ir augančius iššūkius. Tarp pastarųjų sudėtingiausiais buvo išskirti kultūriniai skirtumai, kurie apsunkina komandinį darbą, veda prie nesusipratimų, todėl svarbu žinoti būdus, kaip su tuo susidoroti. Visa tai buvo apipinta pluoštu įvairių organizacinių teorijų, pateikta daug įdomių pavyzdžių (ypač susijusių su Japonijos bendravimo ir darbo kultūra), bei duota daug užduočių patiems grupėse padiskutuoti apie problemines situacijas ir kaip jas reikėtų spręsti. Laikas greitai prabėgo ir laukiu rytojaus, nes bus su tuo pačiu Funakava dar viena popietė.

Jeigu kažkas domina smulkiau, palikite komentarą.

Posted 2013/07/03 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: