Laukiau laukiau ir sulaukiau tos dienos, kai į Tokijo Freecycle atėjo laiškas, kad kažkas atiduoda patefoną. Kaip vėliau paaiškėjo, moteris kraustosi į kitą namą ir išdalina nereikalingus daiktus. Susirašėm, nuvykau ir pasiėmiau. Nieko ypatingo, paprastas automatinis Aiwa grotuvas, bet veikia gerai. Buvusi savininkė sakė, kad praktiškai nenaudotas.
Patefono atsiradimo proga galėjau pajudinti savo lig šiol susikaupusių plokštelių krūvą. Kelios buvo tokios, kuriose net nežinojau, kas įrašyta, nes pirkau tik dėl to, kad kainavo keliasdešimt centų ir buvo įdomus viršelis. Tarkime, kaip galima atsispirti tokiam? :-)
Daug tokių ir panašių plokštelių galima surasti Hard Off sendaikčių parduotuvėse. Neaišku, kas ten jų prineša, bet būna ištisos dėžės. Didžioji dalis nevertos dėmesio (subraižytos, be viršelių ir pan.), bet pasikuitus galima aptikti ir įdomesnių, retų. Tarkime, tarp mažųjų (septynių colių) neseniai radau pirmosios Miyazakio animacijos „Nausika iš vejų slėnio“ garso takelį ir Bitlų plokštelę, kuri išleista tik Japonijoje ir, anot interneto, neva kokia tai kolekcinė. Visgi labiausiai tų dėžių turiniu galėtų džiaugtis japoniškos muzikos gerbėjai, ypač tie, kuriuos žavi aštuntasis ir devintasis dešimtmetis. Tad jeigu norėtumėt parsivežti originalų 50 centų kainuojantį japonišką suvenyrą, galite užsukti į Hard Off ir pagriebti įdomiausią viršelį turinčią plokštelę :-)
Grįžtant prie turėtų „paslaptingų“ plokštelių, du pavyzdžiai. Pirmas kūrinys iš tos, kurios viršelis viršuje.
Antra plokštelė sudomino, nes joje įrašyta Čičibu miestelio (kuriame buvau beveik prieš metus) festivalio muzika.
Kitoje pusėje pavaizduotas ir itin entuziastingai nusiteikęs būgnuotojas:
Štai kaip ji skamba:
Nei vaizdas, nei garsas nėra itin kokybiškas, bet jeigu patiks, galėčiau įkelti ir daugiau :-)
:) paskendi japoniškume :)