Šimaonsen   Leave a comment

Apleidau kuriam laikui blogą, nes tiesiog nieko ypatingo nevyko. Ruošiausi (ir tebesiruošiu) porai konferencijų, kur būsiu kaip dalyvis, ir užsiregistravau į trečią savanoriavimui. Be to dar maži darbeliai universitete, šiaip sėdėjimai prie knygų ir kitokios blogo nelabai vertos veiklos. Iš to ištrūkau tik per pastarąsias porą dienų, nuvykęs į Gunmos prefektūrą. Ji ne per toliausiai nuo Tokijo, su traukiniu galima nubildėti greičiau nei per dvi valandas. Kelionę, kaip ir ankstesniais kartais, surengė turizmą tirianti kompaniją, surinkusi būrelį užsieniečių.

Visos prefektūros, aišku, neapžiūrėjau. Pabuvojau daugiausiai Nakanodžio miestelyje, sudalyvavau tradicinėje naujametinėje šventėje ir išbandžiau netoliese esančias Šimaonsen karštąsias versmes. Kadangi Gunma kiek šiauriau nuo Tokijo ir kyla į kalnus, joje teko po ilgesnės pertraukos pamatyti sniegą ir pabraidžioti po pusnis. Bet… tą pačią dieną, kai išvykau, į Tokijų netikėtai atslinko šaltesnio oro masė ir taip pat atnešė nemažą pūgą. Tokios, kaip sakė per žinias, nėra buvę per pastaruosius 17 metų.

Grįžkime prie Gunmos… Pradžiai vienas reklaminis plakatas, kurį suradau iškabintą vitrinoje:

_IGP6807

Praleidę traukinyje porą valandų, išlipome snieguotoje stotyje.

_IGP6629

Naujametinis sveikinimas su gyvate prie išėjimo:

_IGP6630

Miestelis iš pirmo žvilgsnio kaip ir daugelis kitų.

_IGP6632

Kaip Europoje miesteliai turi po bažnyčią, taip čia yra pagrindinė šventykla. Jos ir nuėjom per sniegus apžiūrėti.

_IGP6660

_IGP6664

Pagrindiniai pastatai niekuo neypatingi, grįžęs apsižiūrėjau, kad jų net ir nenufotografavau. Labiausiai iš visko įstrigo vartų sargai:

_IGP6649

_IGP6651

Ir keli ne sargai:

_IGP6638

_IGP6658

Nuvedė ir į netoliese esančias kapines parodyti buvusio ministro pirmininko Keizo Obuči kapo.

_IGP6667

Ženklas kapinėse: „Šeimininkai, šuns lojimas sukelia visiems nepatogumus“.

_IGP6666

Dar kiek pavaikščioję, užėjome papietauti. Maniškę dėžutę sugalvojo specialiai pažymėti :)

_IGP6668

Viduje visko po truputį. Nepaisant „vegetable only“, buvo įdėtas gabaliukas kepto kiaušinio ir vienas jūržolės suktinukas su žuvimi. Bet čia dažnai taip, kad reikia tris kartus perklausti vis leidžiantis į smulkesnes kategorijas, ar tikrai „vegetable only“: „ar vien tik iš augalų?“, „taip, vien tik“, „ar nėra žuvies“, „ne, nėra“, „o sultinys be katsuo (viena iš populiariausių žuvų)?“, „aaa… taip, yra įdėta katsuo“ :)

_IGP6671

_IGP6672

Iš serijos apie japoniškus namus: lauke sniegas, o viduje termometras rodo +4 (tik kambaryje, kuriame valgėme, buvo įjungtas didžiulis kondicionierius ir prikaitinta iki kokių +15):

_IGP6675

Po pietų nuvežė su autobusu į kitą miestelio galą. Čia viena iš spalvingai pasipuošusių gidžių:

_IGP6680

Ten užsukom paragauti šviežios amazakės – saldaus tiršto gėrimo, tarsi japoniško giros atitikmens. Jį daro iš truputį pafermentuotų ryžių, kurie nuo to tampa saldūs, o visa masė įgauna raugo kvapą ir skonį. Atrodo, kad gertum praskiestą porą dienų kildintą saldžių bandelių tešlą.

_IGP6745

Taip sulaukėm iš tolo atidundėjusios būgnų eisenos. Kasmet sausio 14 d. miestelyje vyksta naujametinė šventė, kad ateinantys 12 mėnesių būtų turtingi, sėkmingi ir visokie kitokie -ingi.

_IGP6747

_IGP6752

Taip būgnų procesija triukšmingai gatvėmis nukeliauja kelis kilometrus. Bet tai tik dalis viso šurmulio, nes iš paskos seka sunkvežimis su gausia žmonių palyda.

_IGP6685

Ir ko jie ten susigrūdę, tarsi kažką už dyką dalintų? Pasirodo, kad iš tikro dalina :) Vienas iš šventės atributų yra mandarinų mėtymas į minią. Smagi pramoga ir mažiems, ir dideliems.

_IGP6691

_IGP6696

_IGP6706

_IGP6714

Taip vienu kartu išmėto gal kokias 8 dėžes mandarinų. Procesija važiuoja su būgnais toliau, vėl sustoja ir vėl mėto. Taip kokius penkis ar daugiau kartų. Kaip aiškino, tai simbolizuoja turtingus metus, nes jeigu duodi kitiems, tai pats vėliau gausi dar daugiau atgal. Gyviau visa tai galite pamatyti čia:

Tarp mandarinų gaudytojų yra ir azartiškų profesionalų, kurie žino geriausias vietas, aktyviai grumiasi ir prisirenka po kelis maišiukus. Man, tuo tarpu, pavyko per du mėtymus pagauti tik kokius 10 mandarinų. Kaip pradedančiajam, sakyčiau, visai neblogai :)

_IGP6721

_IGP6733

_IGP6731

_IGP6737

_IGP6740

Prisigaudę mandarinų, važiavom iki kalnuose esančio Šimaonsen kaimelio, garsėjančio savo onsenais – karštosiomis versmėmis. Jos dėl savo mineralų ir švarumo oficialiai pripažintos sanatorinėmis, bet iki Druskininkų lygio kurorto vietovė neišsiplėtusi. Tiesiog atskiri viešbutėliai turi po nuosavus baseinėlius savo svečiams. Gali kelias dienas ten gyventi, mirkti kiek tik nori karštame vandenyje, o išlipęs gauti skaniai pavalgyti.

Mūsų kambarėlis su ankstesniuose įrašuose minėtu šildomu stalu:

_IGP6756

Netrukus gavome ir vakarienę, kurioje visko po truputį:

_IGP6758

Vakare dar išbėgome į lauką, nes pro šalį su būgnu važiavo „kalėdotojai“. Leido visiems norintiems pamušti, taip irgi linkint gerų ateinančių metų.

_IGP6762

_IGP6769

Likęs vakaras prabėgo mirkstant vandenyje (buvo vienas baseinas lauke; sningant smagu jame sėdėti) ir žiūrint kambaryje televizorių. To vakaro pagrindinė naujiena buvo sniegas Tokijuje. Rodė reportažus apie tai, kaip sninga ir kiek prisnigo, apie kamščius keliuose, vėluojančius traukinius, apie slidinėjančias mašinas ir jas stumdančius vairuotojus, apie tai, kaip benzino kolonėlės per porą valandų išpardavė visas grandines ant ratų, o ūkinių prekių parduotuvėse nebeliko šiūpelių. Tada rodo pranešėjus iš skirtingų Tokijo vietų, tie aiškina, kad šaligatvio kraštuose sniegas purus ir atsiklaupę baksnoja į sutryptą sniegą perspėdami nepaslysti :)

Šiame miestelyje su sniegu susidorojama labai paprastai. Vienur pravažiuoja traktorius ir nustumdo:

_IGP6782

O kitur tiesiog lieja iš versmių karšta vandenį ir jis viską gražiai nutirpdo.

_IGP6794

Antra diena prasidėjo pusryčiais. Vėl indeliai su įvairiu maistu, o pagrindinis akcentas – ryžių košė. Jos nevalgo saldžios, maišo su sojų padažu.

_IGP6776

_IGP6778

Keli miestelio vaizdai dienos metu:

_IGP6780

_IGP6786

_IGP6791

_IGP6788

Keliose vietose bevaikštant galima aptikti karštas versmes, kurios pakankamai švarios, kad tiktų gerti. Skonis kaip karšto silpno mineralinio vandens.

_IGP6789

Užėjome ir į seniausias tos vietovės vonias. Pastatams maždaug 120 metų, viskas tebeveikia iki šiol.

_IGP6810

_IGP6822

_IGP6824

Lankytojų iš ryto nebuvo, galėjom žvilgtelti ir į vidų:

_IGP6816

Vanduo ten, kaip ir kituose onsenuose, nuolat įbėga naujas ir per kraštus išbėgęs vamzdžiais nukeliauja tiesiai į šalia tekančią upę. Žiemos metu visas pastato šonas nuo to garuoja.

_IGP6811

Senas paslaugų kainoraštis. Jame yra atskira eilutė su specialia didesne kaina užsieniečiams.

_IGP6820

Kita netoliese esanti pramoga yra nedidelė senų žaidimų aparatų užeigėlė. Pagrindinis jos akcentas – smart ball aparatai.

_IGP6809

Su jais viskas paprasta: gauni daug kamuoliukų, juos po vieną „įšauni“ į aparato vidų ir jeigu jie krisdami pataiko į viena iš skylučių, gauni papildomai daugiau kamuoliukų.

_IGP6802

_IGP6800

Čia naujesnė versija:

Miestelis nedidelis, todėl gan greitai galima apeiti ratą. Stabtelėjom prie močiutės, kuri kepa mandžiū pyragėlius: mielines bandeles su saldžiu miso padažu.

_IGP6838

Tada pietums suvalgėme makaronų:

_IGP6830

Ir jau važiavome atgal link stoties. Pakeliui parodė didelę užtvanką ir prie jos esantį ežerą.

_IGP6855

_IGP6858

O prie aikštelės, kur sustojo autobusas, atėjo pasirodyti ir visai nebaikštus japoninis laukinis ožiukas (jeigu tiksliau, japoninis goralas), kurių tos vietos kalnuose gana daug:

_IGP6850

Yra ten ir japoninių beždžionių, bet jos su mumis neatėjo pasisveikinti…

Štai ir visa kelionė. Jeigu kažką sudomintų, kaip iki tų vietų nukakti, rašykite komentarą ir paaiškinsiu su detalėmis.

_IGP6865

Posted 2013/01/16 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: