Ryžiai ir žmonės   Leave a comment

Javos sala – tai keliolika ugnikalnių, daugybė ryžių terasų, o kas likę užstatyta gyvenvietėmis. Bent jau taip atrodė važiuojant traukiniu iš Džogjakartos į Džakartą. Įdomus maršrutas, pamatai kaip žmonės gyvena. Galiu rekomenduoti.

Bilietus gavome nesunkiai, be jokių rezervacijų, bet perkant iš anksčiau būtų kažkiek pigiau. Dabar teko už pusės dienos pasivėžinimą sumokėti ~35lt vidurine klase.

_IGP8027

Dėl ryžių laukų neperdedu – iš tikro visus 400 km su trupučiu tik juos ir tematai. Vienur derlius noksta, kitur jau nuimamas, trečiur – sodinamas. Vieni laukai ištisos plantacijos, kiti – po nedidelį gabaliuką išdalinti.

_IGP8037

_IGP8043

_IGP8051

_IGP8055

_IGP8059

Daug kur laukuose pluša žmonės ir žiūrint į juos atrodo, kad persikėlei laiku porą šimtų metų atgal. Turiu galvoje laukų apdirbimą su kapliais, ryžių pjovimą pjautuvais, jų kūlimą daužant į akmenį… Tiesa, kitur jau pavyko pamatyti, kad turi vieną kitą darbą karštyje palengvinantį prietaisą, bet rankomis nuveikiama daug daugiau nei technologijomis.

_IGP8085

_IGP8087

_IGP8047

_IGP8073

_IGP8078

Namai palei bėgius:

_IGP8060

Rinkiminis štabas:

_IGP8079

Kai tik koks miestas, tai priemiesčiuose kartais net kelis kilometrus besidriekiantis šiukšlynas:

_IGP8103

Atvykus į Džakartą pirma nuotrauka taip pat buvo tik iš stoties išėjus sutikto šiukšlyno. Viena gyventoja net kiek pasipiktino, kodėl mes jį fotografavom. Teko aiškintis :-)

_IGP8110

Paėjus toliau nuo stoties vaizdai pagerėjo. Tiesa sakant, iš paskaitymų internete tikėjomės, kad bus blogiau, o radom ir visai gerus šaligatvius, ir perėjas, ir pakankamai tvarkos.

Iš rytinės miesto dalies žvelgiant link centro:

_IGP8115

Iš rytų dar labiau į rytus:

_IGP8113

Miesto transportas, kaip ir galima tikėtis, chaotiškas. Situaciją pataiso autobusų, važinėjančių atitvertomis kelio dalimis, tinklas. Su jais daugiausiai ir malėmės. Trumpesni pavažiavimai visai patogūs ir aiškūs, bet jeigu reikia pervažiuoti pusę miesto, gali tekti paaukoti kelias valandas, ypač piko metu. Sugeba tie autobusai net ir atskiras linijas turėdami kažkaip susikimšti ir vos vilktis. Iš kitos pusės, bilietas, su kuriuo gali važiuoti kur nori ir kiek nori, tekainuoja apie 75 lietuviškus centus.

Be autobusų yra ir kitokių pasirinkimų, kaip nusigauti iš A į B: taksi, motoriniai tuk-tuk’ai… Bet šie jau kelis kartus brangesni ir praverčia nebent skubant.

Tuk-tuk’o viduje:

_IGP8134

Viešbutį (vadinosi iHome) radom beveik centre ir likom juo visai patenkinti. Aplink rajonas toks, kur nuo seniau užsilikusius apšiurusius namukus po truputį spaudžia aplink dygstantys daugiaaukščiai. Vaizdai nuo viešbučio stogo terasos:

_IGP8125

_IGP8126

_IGP8131

_IGP8130

Kitą kartą – apie dienos išvyką į Bogoro botanikos sodą.

_IGP8118

Posted 2014/05/31 by linasd in Indonezija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: