Džogjakarta   Leave a comment

Tarp Balio ir mūsų kito sustojimo Džogjakartos – apie 550 km. Gal ir gerai, kad nepavyko rasti autobuso ar traukinio, nes su visais persėdimais būtume užtrukę gal beveik parą. Lėktuvu, tuo tarpu, nuskridome per nepilną valandą. Iš oro uosto sakydami daug „no, thank you“ prasibrovėm pro taksistus ir nuėjom tiesiai į netoli esančią traukinių stotį. Neatsimenu kiek tiksliai, bet bilietas iki miesto centro kainavo labai nedaug, gal 25 lietuviški centai.

Pati Džogjakarta nėra kažkuo labai išsiskiriantis miestas ir turistus labiausiai suvilioja tuo, kad čia patogu apsistoti norint aplankyti du netoliese esančius į Pasaulio paveldą įtrauktus šventyklų kompleksus: budistinį Borobudurą ir hinduistinį Prambananą. Taip ir mes padarėm: atvykom, pavaikščiojom mieste, kitą dieną nuo ankstyvo ryto apvažiavom šventyklas, po pietų dar po miestą, o jau kitą rytą išriedėjom traukiniu link Džakartos.

_IGP7794

_IGP7803

_IGP8021

_IGP7811

_IGP7807

Turint laiko, iki šventyklų galima nusigauti viešuoju transportu. Bus pigiau ir daugiau laisvės planuojant laiką. Mes, teturėdami vieną dieną, suabejojom ar pavyks visur sulakstyti ir agentūroje nusipirkom turą. Paieškojus galima nebrangių rasti, vienam apie 20lt, už ką gauni pasiėmimą iš viešbučio 5 val. ryte, abi šventyklas ir parvežimą atgal apie 14 val. Ankstyvas rytas tam, kad pamatytum pirmą šventyklą tekant saulei ir sklaidantis rūkui. Be to, kurį laiką išvengi žmonių minios. Čia turo pliusas, nes su viešuoju transportu taip neišeitų anksti nuvažiuoti. O minusas tas, kad negali labai ilgai vaikščioti ir visko apžiūrinėti, nes vairuotojas prisakęs už poros valandų sugrįžti prie autobusiuko. Dėl to galiausiai jautiesi, kad viską kiek prabėgom pamatei.

_IGP7814

Burubuduras yra šešių aukštų budistinė šventykla, pastatyta 9 a. Kiekvienas aukštas mažesnis už kitą, todėl palipus atsiveria terasa, kuria galima apeiti visą ratą, apžiūrėti sienose iškaltus paveikslus ir tada vėl lipti aukštyn.

_IGP7817

_IGP7920

_IGP7818

Geriau įsižiūrėjus matosi, kad kiekviename „varpe“ sėdi po Budą.

_IGP7849

_IGP7858

_IGP7856

_IGP7867

Sienų paveikslai kaip kokios dėlionės:

_IGP7892

Kai restauruoji ir nerandi tinkamos detalės:

_IGP7919

Besisklaidant rūkui:

_IGP7863

_IGP7894

_IGP7903

_IGP7906

_IGP7875

Atvažiuoti čia anksčiau gerai todėl, kad nemažai po valandžiukės pasirodančių lankytojų yra su mokyklos eskursija atvažiavę vaikai. Užsieniečius jie labai mėgsta ir nuolat prašo kartu nusifotografuoti. Pirmą kartą įdomu, antrą kartą vis dar smagu, trečią – jau kiek pabodę, o paskui stengiesi neiti į tą pusę, kur matai mokinių grupelę :-)

_IGP7857

Antra stotelė – Prambananas. Tokio pat senumo šventyklos, tik kad ne budistinės, o hinduistinės. Kruopštumo, detalumo ir gigantiškumo ne ką mažiau. Tiesa, kone viskas, kas matosi, yra pastatyta per paskutinius 60-70 metų, nes iki prasidedant restauracijai šventyklos buvo gerokai apgriuvę ir po plytą išnešiotos.

_IGP8018

_IGP7947

_IGP7958

_IGP7960

_IGP7985

_IGP7975

_IGP7997

Jeigu būtų daugiau laiko, galima kiekvienam šventyklų kompleksui skirti po dieną, nes tos pora valandų labai greitai prabėga.

Posted 2014/05/22 by linasd in Indonezija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: