Kalimantantas (1)   4 comments

Vienas iš kelionės į Indoneziją tikslų buvo palandžioti po tropinius miškus ir sutikti įvairiausius jų gyventojus. Skaitėm tai apie vieną nacionalinį parką, tai apie kitą, kol galiausiai apsistojom prie Tandžungputingo (toliau dėl trumpumo tebūnie TP). Tiesiog su juo viskas buvo aiškiausia: kad yra vietiniai laiveliai-namai, su kuriais turistus paplukdo, kad gausu gyvūnų, yra takai per džiungles ir pan. Kitur situacija painesnė: arba neaiški parko būklė, arba sudėtinga iki jo nuvykti, arba nežinia, kas viską galėtų aprodyti.

_IGP5947

Kad pasiekti TP, reikia iš kurio nors didesnio Javos salos miesto valandą skristi vietinėmis avialinijomis (mūsiškės buvo KAL Star, nes tik jų puslapis priėmė Visa kortelę) į Pangkalanbuun oro uostą. Atvykus lauks apie 20 min. pasivėžinimo automobiliu iki Kutai uosto, o tada vienintelis kelias upės, kuriomis per pusdienį galima pasiekti parko gilumą. Savarankiškai nieko nepavyks padaryti, reikia iš anksto susirasti kelionių kompaniją arba vietinį gidą, kuris viską suorganizuos: suras laivą-namą, jo vairuotoją, virėją, sutvarkys leidimus atvykti į parką, pasitiks oro uoste ir t.t. Vietiniai gidai geriau, nes pigiau, o ir pinigai atitenka jiems tiesiogiai, ne kokiam nors kompanijos biuro išlaikymui Džakartoje. Jų el. pašto adresų internete galima bent kelis surasti ir užtenka tiesiog parašyti paklausimą, ką ir už kiek jie siūlo. Kainos svyruoja gan stipriai: dviems žmonėms dvi-naktys-trys-dienos prasideda nuo 880lt (4 mln. rupijų, tiek mes ir mokėjom), bet buvo ir siūlančių už 1300lt ar daugiau. Indonezijos kontekste brangoka, bet po visko tikrai atrodė verta. Jeigu kada prireiktų, mūsiškis rekomendacijų nusipelnęs gidas Jenie Subaru.

Apie patį parką kitą kartą. Pradėti reiktų nuo pačio Kumai uosto, kuriame praleidome du pusdienius. Čia jo centrinė gatvė:

_IGP7256

Pats miestas nedidelis, galima per valandą ratą apeiti. Prekyba palmės lapų stogais:

_IGP7249

Dauguma gyventojų musulmonai, todėl mečečių gal kokios kelios, jeigu ne keliolika.

_IGP5970

_IGP7257

Versliukai. Prie mokyklos:

_IGP5961

Ledų pardavėjas:

_IGP7251

Skubūs pervežimai:

_IGP6000

Rytinis turgus:

_IGP5973

Kaip ir visoje Indonezijoje, daug transporto rinkos užėmus Japonija, todėl dauguma automobilių ir motociklų su Toyota, Suzuki, Mitsubishi, Yamaha ir pan. ženklais.

_IGP6008

Super Toyota:

_IGP7254

Kelios šoninės gatvelės:

_IGP5996

_IGP5999

_IGP7255

Apleistas sklypas apaugęs bananais ir ne tik:

_IGP5994

Dažnas atributas prie namų:

_IGP6025

Gatvėse ir tarp namų labai daug kur laksto ilgakojės vištos ir gaidžiai:

_IGP6056

Tikriausiai įmanoma susidaryti įspūdį, koks tas Kumai. Jame mes pavaikštinėjom vieną rytą prieš išvykdami į parką ir vieną popietę jau iš parko grįžę. Kadangi atskridom po pietų, o išskridom anksti ryte, dvi naktis prabuvom ir gido Jenie namuose. Čia jo gatvelė:

_IGP6012

O čia ir takelis į namus, kuriuos dar tik šviežiai statosi:

_IGP6024

Smėliu išpiltas kiemas, nes žemė grynas žliugsintis durpynas:

_IGP6047

Truputį pavedžiojo po kaimynų daržus, kur daugiausiai augina vandens špinatus.

_IGP7285

_IGP7286

Paruošti pundeliai vežti į turgų:

_IGP7287

_IGP7289

Pačio Jenie daržas dar nelabai įruoštas, bet jau auga manijokai:

_IGP7277

Iškasėm kelias šaknis, iš kurių paskui padarė saldžią sriubą su bananais. Lapus irgi valgo patroškintus.

_IGP7281

Dar valgėm turguje surastų vaisių. Iš kairės: salakai, rambutanai ir longanai. Salakai irgi tikriausiai buvo sezone, nes matėm daug kur ir nebrangiai. Tiesa, po kelių kilogramų atsivalgėm. Skonis primena kartais traškų, kartais krakmolingą obuolį su nelabai apsakomu prieskoniu ir kvapu.

_IGP7261

Antrą popietę Jenie iš kažkur parvežė jaunų kokosų ir čia pat virtuvėje juos „išdorojo“. Labai skanu.

_IGP7264

_IGP7268

_IGP7272

Ir dar pabaigai sugrįžtant prie mečečių… Jos pagal savo įpratimą penkis kartus per dieną kviečią maldai. Ir kviečia ne bet kaip, o per garsiakalbius, besivaržydamos, kuri garsiau ir išradingiau. Pirmas seansas prasideda apie 4:15, dar saulei nepakilus, ir trunka gal 20 min., o likusieji išsidėlioja kas kelias valandas, kol paskutinis nuskamba 19 val. Miestuose mečetės ne taip tankiai sustatytos, jas užgožia mašinų triukšmas, pastatų tankuma, todėl nelabai kas girdisi, bet ramiame miestelyje… susidaro tokia imamų kakofonija, jog tenka keiksnojantis keltis.

Pradžia:

 

Įsibėgėjus:

 

Linksmiausia, kai rimstant prisijungė ir gaidžiai:

Posted 2014/03/23 by linasd in Indonezija

4 responses to “Kalimantantas (1)

Subscribe to comments with RSS.

  1. Gal žinote, jeigu šiuo metu turiu nemažai eurų grynais, ar nuvykus į Indoneziją galima juos išsikeisti į vietines rupijas pakankamai palankiu kursu. Ar būtinai turime vežtis tik dolerius? Ačiū.

    • Susidarė įspūdis, kad geriausia turėti bet kokią populiaresnę valiutą nei dolerius. Keityklos tikrai priims bet kokius eurus, ienas, svarus sterlingus ir pan., kai tuo tarpu su doleriais išsidirbinės: norės tik nesulankstytų, tarsi tik iš spaustuvės, pačių naujausių metų leidybos, didelio nominalo ir t.t., o už tuos, kurie neįtiks, duos iki 10-15% prastesnį kursą. Neva, doleriai labai padirbinėjami, todėl jais nepasitikima. Mes visur keitėm ienas ir paimdavo per daug neapžiūrinėdami.

      Doleriai gali praversti tik pasienyje įsigyjant Indonezijos vizą. Ji kainuoja $25 už 30 dienų nepaisant koks keitimo kursas. Mokant kitomis valiutomis pritaikys nepalankius kursus ir kainuos brangiau nei $25. Juos iš mūsų paėmė be jokių priekabių, o mes apsidžiaugėm iškišę, nes nebuvo anei nauji, anei labai „kaip iš spaustuvės“ :-)

  2. Pamenu Malaizijoje, KL. Tik pas draugą apsistojau, pirma naktis, visas išvargęs, pagr. planas buvo labai gerai išsimiegoti. Tai kur tau įvykdysi planą, kažkur apie 5 ryto, tiksliai nepamenu, kad kažkas pradės kalbėti “ant“ viso rajono, net išsigandau ale galvoju gal kas jau puola ir propaganda užsiima :) tai irgi buvo piktų žodžių

    Jevgenijus S.
  3. Atgalinis pranešimas: Paranoja |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: