20 centimetrų   1 comment

Nepaisant to, kad prieš kelias dienas buvo +18 šilumos, ją greitai išstūmė šiauriniai vėjai ir atnešė Tokijo standartais kalnus sniego. Snigo naktį, snigo dieną ir dar šianakt neva snigs. Vakaro žinios sako, kad iškrito 20 cm ir tiek nebuvę per paskutinius 20 metų. Pasijauti tarsi išgyventum istorinį įvykį :-) Sniegui, o ką jau kalbėti apie 20 cm, žmonės čia nelabai pasiruošę, todėl sustoja traukiniai, pranešama apie automobilių avarijas ir kelis šimtus vienaip ar kitaip susižeidusių pėsčiųjų.

 

Aš tuo tarpu prasėdėjau namuose ir pro langą gėrėjausi apsnigtu apelsinmedžiu.

_IGP5816

_IGP5819

Be žiūrėjimo pro langą užsiėmiau ir tradicine žiemiška japoniška veikla – gaminau amazakę. Tai toks fermentuotas ryžių valgis-gėrimas. Galima sulyginti su gira, bet skoniu gal panašiau į jogurtą. Pagrindinė sudėtinė dalis yra grybeliu apkrėsti ryžiai, vadinami kodži. Jų galima lengvai rasti parduotuvėse, ypač žiemą. Kad pagaminti amazakę, tereikia kodži sumaišyti su paprastais virtais ryžiais ir užpylus vandeniu apie 10 val. laikyti labai šiltoje vietoje (+50-60 laipsnių). Tam tinka ryžių virimo aparatas, kuris turi šilumos palaikymo funkciją. Grybelis per tą laiką suskaido krakmolą į paprastesnius angliavandenius ir gaunasi itin saldi košelė. Ją galima praskiesti ir gerti, valgyti pačią vieną, arba… toliau fermentuoti ir sulaukti, kol ji pavirs į sakę (amazakė išskaidžius reiškia ama – saldus ir zake – sakė). Dėl to ant parduotuvėse randamų jau pagamintos amazakės skardinių, panašiai kaip ir ant natūralios giros butelių, būna parašyta, kad gali turėti iki 1 laipsnio alkoholio, nes net ir pasterizavus vis dar gali labai iš lėto vykti fermentacija.

Galėčiau pasiūlyti pasigaminti patiems, nes labai paprasta, tik įtariu, kad Lietuvoje kodži niekur nėra…

_IGP5825

Pabaiga su reklama:

Posted 2014/02/08 by linasd in Japonija

Tagged with ,

One response to “20 centimetrų

Subscribe to comments with RSS.

  1. Na va, o Lietuvoj iki sausio vidurio buvo apie 0 ir šlapia, tada dėjo pora gerų savaičių su -20 ir vėjais, o nuo vakar vėl atšilimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: