Netipiškos kapinės   Leave a comment

Šiandien susitikau po penkerių metų pertraukos su buvusia bendradarbe iš praėjusio buvimo Tokijuj laikų. Dabar gyvena Ibarakio prefektūroje ir tik kelioms dienoms buvo sugrįžus į sostinę. Parašė laišką, kad bus kaip tik netoliese universiteto, reikės sutvarkyti vieną reikalą ir klausia, ar noriu vykti kartu. Gerai, prisijungsiu. Atvyko iki universiteto su mašina ir važiavom į… gyvūnėlių kapines. Mat tas reikalas buvo aplankyti kačių kapą (anksčiau ji globodavo benames kates ir ne viena pas ją prabuvo iki gyvenimo galo). Iš tikro, tai pačio atskiro kapo kaip ir nėra, nes laidojama kremuojant ir priskiriant visiems gyvūnėliams bendrą antkapį. Kas kita, jeigu yra pluoštas laisvų pinigų. Tada galima išsipirkti žemės plotelį ir padaryti atskirą kapelį, bet žinant Tokijo suspaustą gyvenimą, net ir kvadratinis metras atsies nepigiai.

_IGP5011

Pačios kapinės kaip kapinės. Budizmas, kuris rūpinasi didžiąja dauguma laidotuvių Japonijoje, užėmęs ir kačiukų su šuniukais nišą. Pakraštyje yra šventyklėlė, smilkalų puodynė, kitokie atributai. Kažkur sušmėžavo ir šventikas su tradiciniais rūbais.

_IGP5012

_IGP5023

Kai kurie antkapiai gan seni. Nesitikėjau, kad šitos tradicijos siekia ankstyvus pokario metus. Nuotraukoj angliškai, bet yra ir japoniškų iš panašaus laiko.

_IGP5025

Net ir bodisatva nulipdyta su kate rankose.

_IGP5031

Tas rajonas, kuriame buvome, yra nusėtas kapinėmis. Dar vienos netipinės buvo visai šalimais, skirtos negimusiems vaikams. Jose ateinama pastatyti specialios statulėlės įvykus persileidimui arba atlikus abortą. Kai kurios statulėlės papuošiamos, šalia padedama žaisliukų. Yra visokių su tikėjimu, prietarais ir kaltės jausmu susijusių priežasčių, kodėl tai daroma. Jeigu įdomu, paskaitinėkite čia.

_IGP5016

Posted 2014/01/27 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: