Saitama   1 comment

Ir jau paskutinis praeitas savaitgalis (mat šį praleidau namuose, tad kitą kartą nebus kelionių apžvalgos). Jo metu pabuvojau su Tokiju besiribojančioje Saitamos prefektūroje. O jeigu tiksliau – pakeliavau po Hidakos miesą ir truputį aplink. Ten jau baigiasi Tokijo lygumos, pradeda kilti kalvos, todėl mažiau namų, daugiau gamtos, į tolį atsiveriančių vaizdų. Susisiekimas neblogas, galima lengvai traukiniu per valandą-pusantros iš miesto džiunglių ištrūkti.

Kelionę paorganizavo vis ta pati užsieniečius pavežiojanti kompanija, prašanti po visko užpildyti lapus klausimynų, kad galėtų vėliau turizmo sąlygas pagerinti. Pirma programos dalis man buvo egzotiškiausia ir įdomiausia, o antra – nelabai kuo nustebinanti. Nepaisant to, šviežiai atvykusiems į Japoniją toks maršrutas, manau, būtų pats tas gerų įspūdžių prisirinkimui :-)

Tad kas ta egzotika? Štai ji – šlaitai užsodinti mandarinų sodais:

_IGP4737

_IGP4740

Nuo maždaug spalio vidurio iki metų galo į juos galima atvykti ir patiems prisiskinti bei iki soties prisivalgyti šviežių mandarinų. Susimoki 500 ienų (~12lt), gauni nedidelį krepšelį, kurį galima parsinešti pilną, esi pamokomas, kad lupenas reikia mesti ant žemės, ir gali eiti vaikštinėti į sodus. Jeigu norisi parsivežti namo daugiau mandarinų, yra parduotuvėlė, kur jų galima nusipirkti. Smagi atrakcija. Jeigu būtų kur prie namų tokia, tikriausiai atėjus rudeniui bent kas savaitę eičiau :-)

_IGP4755

_IGP4757

_IGP4752

Mandarinų yra visokių rūšių. Eini prie vieno medžio, išragauji, kad rūgštūs. Eini prie kito, randi saldesnius. Treti sunkiau lupasi, ketvirti tikriausiai kokie tai žieminiai, nes dar iki galo neprinokę, šonai žali. Kol visų paragauji, jau beveik ir sotus.

Sodo šeimininkai. Kairėje matosi ir nuotraukos su skirtingom mandarinų veislėm.

_IGP4766

Šalimais džiūsta persimonai.

_IGP4744

Nuo kalvos atsiveriantys vaizdai į Tokijaus pusę.

_IGP4761

Iš sodo važiavom papietauti į niekuo neišsiskiriantį restoranėlį su vegetarams nedraugišku meniu. Šalimais veikė daržovių turgelis.

_IGP4769

_IGP4770

Popietę praleidom apžiūrinėdami šventyklas. Pirma gan tipiška, net nuotraukų neturiu, niekas joje neužstrigo. Antra, budistinė, jau įdomesnė savo gražiais pastatais, rudeniškais medžiais ir ilga istorija, susijusia su septintame amžiuje šiose vietose apsistojusiais korėjiečiais. Tik nelabai daug detalių ten truputį pagidavęs vienuolis (?) papasakojo, o ir internete informacijos skurdoka.

_IGP4783

_IGP4775

Ne tipiškos šventyklos statulėlės.

_IGP4776

_IGP4779

Kaip matyti iš nuotraukų, saulė jau vakarojanti (temsta čia apie 17 val.), todėl po šventyklų keliavome namo, pakeliui trumpam užsukdami į labai kažkuo neužstrigusį vietinį muziejų. Vietoje jo galėjom mandarinų soduose ilgiau pabūti :-)

Posted 2013/12/08 by linasd in Japonija

Tagged with

One response to “Saitama

Subscribe to comments with RSS.

  1. Atgalinis pranešimas: Pasivaikščiojimas aplinkui |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: