Hakonė   Leave a comment

Tradicinis pasakojimas apie praėjusį savaitgalį :-) Jis prabėgo Hakonės mieste, gal 100 km į pietvakarius nuo Tokijaus. Vietovė garsėja savo vulkaninės kilmės ežeru Aši, aplink jį esančiomis kalvomis, gražiais vaizdais į Fudži kalną ir karštomis versmėmis. Tai vienas iš populiaresnių turistinių taškų tiek tarp tokijiečių, tiek ir porą laisvesnių dienų turinčių užsienio turistų.

Kodėl Hakonė? Todėl, kad mano darbo vadovas sugalvojo padaryti visiems jo vadovaujamiems studentams (iš viso dvylika) darbinę-poilsinę išvyką. Pusė laiko prabėgo viešbučio konferencijų salėje darant savo tyrimų pristatymus, o kita pusė – apžiūrinėjant vietos įžymybes. Visai geras balansas, įdomiai laikas prabėgo tiek ten, tiek ten.

Iš Tokijaus važiavom su autobusu, nors galima ir su traukiniu nusigauti. Dar pusiaukelėje pasirodęs Fudžis:

_IGP4644

_IGP4646

Pirmą dieną nelabai kažką tepamačiau, todėl antrą atsikėliau anksti ir išėjau pavaikštinėti. Mūsų viešbutis buvo prie pat ežero, kurio krantas pusiau darbinis, pusiau turistinis.

_IGP4662

Norintys gali rinktis iš gulbių…

_IGP4678

…arba piratų laivo.

_IGP4652

Visur kitur žvejų valtelės ir prieplaukos.

_IGP4666

_IGP4676

_IGP4654

Miestelis prie ežero gan įprastas, tikėjausi labiau turistinio.

_IGP4682

Per pietus visi išsiruošėm užkilti su vagonėliais ant lynų į Ovakudani slėnį. Norintys pasportuoti gali ir pėsčiom užkopti, nes užkelia tik apie 300 m aukštyn.

_IGP4687

_IGP4691

Slėnis garsus tuo, kad kalno šlaite atsiveria beveik verdančios daug sieros turinčios versmės. Galima pamatyti šen bei ten iš žemės besiveržiančius garus ir pakvėpuoti visur tvyrančios sieros smarvės. Kadangi anksčiau buvę daug nuošliaužų, dabar įrenginėja sutvirtinimus ir viskas atrodo tarsi kokia kasykla.

_IGP4694

_IGP4699

_IGP4704

_IGP4712

_IGP4718

Lynai su vagonėliais tęsiasi toliau, galima persikelti per visą kalną iki ten esančios traukinių stoties.

_IGP4696

_IGP4697

Geru oru Ovakudanyje laukia atvirutiniai Fudžio vaizdai.

_IGP4710

_IGP4727

Dar viena atrakcija, kuri dažniausiai siejama su Ovakudaniu, yra versmėje virti kiaušiniai. Jų lukštas dėl vandeny esančių mineralų nusidažo juodai. Virykla kairėje:

_IGP4706

_IGP4725

Prekybiniais tikslais prikurta visokių istorijų, kad neva suvalgytas kiaušinis prideda septynis gyvenimo metus ir pan. Tai ypač praverstų kiaušinius verdantiems darbuotojams, kurie kelias valandas kasdien kvėpuoja sieros dioksido pilnu oru.

Pavaikščioję ir viską apžiūrėję susiruošėm grįžti atgal. Bandžiau pakalbinti, kad galim leistis į apačią pėsčiom, yra padaryti takeliai. Susižavėjusių nebuvo, tad patraukiau vienas. Užtruko gal 50 minučių.

_IGP4729

Čia į apačią, ar į viršų?

_IGP4733

Nusileidęs užėjau į tą patį pastatą, iš kurio pajuda vagonėliai, apžiūrėti ten esančių suvenyrų. Kai galiausiai sugrįžau į bendrą salę, radau kelis bestoviniuojančius studentus iš mūsų grupės. Paaiškėjo, kad jie apie valandą laukė eilėje, kad patektų į vagonėlį ir tik dabar nusileido, o kiti dar pakeliui. Tuo tarpu man takelis buvo praktiškai visą laiką tuščias, spūsčių neaptikau :-)

Dar kiek pavaikštinėję aplinkui sulaukėm autobuso ir iškeliavom atgal į Tokiją.

_IGP4735

Pabaigai praktinė detalė: jeigu sugalvotumėt vykti į Hakonę, yra specialus dviejų dienų nuolatinis bilietas, su kuriuo galima nuvažiuoti su traukiniu iš Tokijaus iki lyno vagonėlių stotelės, su jais kilnotis kiek tik norisi, paplaukioti ežere visokiais laivais, ir grįžti atgal į Tokiją. Kainuoja šiuo metu 5000 ienų, kas yra, palyginus visas atskiras kainas, labai nebrangu.

Ir visai pabaigai video su Ovakudanio vaizdais:

 

_IGP4715

Posted 2013/12/01 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: