Kasama ir Juki   Leave a comment

Dar vienas bandymas pasivyti praėjusius savaitgalius.

Ne šį, o praėjusį buvau su kitais užsieniečiais išvykęs į Kasamos ir Juki miestus Ibarakio pefektūroj, gal koks 100 km nuo Tokijaus. Nuvežė, apgyvendino ir parvežė kompanija, kuri rengia turizmo tyrimus. Teko turistaut pagal jos tvarkaraštį, sudalyvauti dviejuose aptarimuose, kas patiko, o kas ne, bei užpildyti visą pluoštą klausimynų. Pirmą dieną praleidom vietovėje, vardu Tomobe, kuri garsėja savo keramikos dirbiniais, o antra diena prabėgo Jukyje, kur nuo seno klesti audimo amatai. Kad jau esu išlepintas Japonijos, viskas daugmaž matyta ir niekas per daug nesužavėjo. Tomobe dar gan įdomu, nes keramikos dirbiniai išties gražūs. Be to, turistams visai neblogai pritaikyta vietovė. Tuo tarpu Jukis kone tipiškas miestelis, kokių ne vieną galima surasti, o ir nemokantys japoniškai turėtų gerokai paklaidžioti, kad neįprastesnes vietas surastų.

Tik atvykę į Tomobe įsigijom dienos autobuso bilietą, kuris kainuoja tik 200 ienų (~5lt). Po Tokijaus kainų labai pigu, o ir patogu, nes autobusas važiuoja ratu, sustodamas lankytinose vietose, ir per dieną viską galima nepasiklystant apžiūrėti. Pirmas sustojimas – keramikos dirbtuvės-muziejus-parduotuvė.

_IGP4380

_IGP4364

Tik atėję buvom pasodinti prie stalų, gavom po molio gabalą ir truputį pamokinti galėjom valandą su juo žaisti. Kas lipdė lėkštę, kas puodelį, kas dar kažką. Žadėjo išdegti ir po poros mėnesių atsiųsti atgal.

_IGP4359

_IGP4362

Mielybės parduotuvėje:

_IGP4365

_IGP4375

Paminkę molį vykom iki dailės muziejaus apžiūrėti vietinių dailininkų darbus. Fotografuoti neleido, todėl vietoj vidaus rudeniška išorė.

_IGP4387

_IGP4385

Tuomet tradicinis sustojimas miestelio šventykloje. Kaip tik vyko šventė – lapių vestuvės. Pražygiavo gatve procesija su muzika ir šokiais.

_IGP4395

Priekyje buvo ir “lapės“, bet nespėjau pagauti. Čia pernykštės iš plakato:

_IGP4424

Lapiukai prie šventyklos:

_IGP4404

_IGP4399

_IGP4407

_IGP4422

Aplink šventyklą vyko ir gėlių parodą. Jomis apipintos skulptūros, apdėlioti takelių kraštai ir pan.

_IGP4414

_IGP4412

_IGP4420

Belaukdami autobuso stoviniavom prie vienos parduotuvėlės. Iš jos išlindo gerai nusiteikęs pardavėjas ir visko pripasakojo. Paaiškėjo, kodėl daug kur miestelyje iškabinti užrašai 上に向いて歩こう (Ue o muite aruko, Einu žiūrėdamas į viršų), žinomi iš žymios Kyu Sakamoto dainos:

Pasirodo, kad Kyu mama kilusi iš šio miestelio, o ir jis čia kurį laiką gyveno. Užrašas matosi ir nuotraukos viršuje:

_IGP4430

Toliau sekė paskutinis dienos sustojimas – žymaus keramikos meistro namai-muziejus. Graži vieta, tik tiek, kad nieko mums apie tą meistrą ir nepapasakojo. Pavaikščiojom ratais po vakarėjančius japoniškus sodelius ir viskas.

_IGP4432

_IGP4436

Šuolis į kitą dieną. Laukiam traukinio į Juki.

_IGP4462

Ten maršrutas buvo maždaug toks: audimo muziejus, šventykla, kitas audimo muziejus, kita šventykla, sakės varykla, miso gamyklėlė, šventykla. Po šventyklas pavedžiojo guvus vietinis senukas gidas. Nelabai jis atsižvelgė, kad čia užsieniečiai atvykę, apie viską pasakojo gan detaliai, su visokiom pavardėm, istorinėm vingrybėm, o dar ir naudodamas gan sudėtingą japonų kalbą, todėl dauguma nelabai ką tesuprato ir nuobodžiavo.

_IGP4498

_IGP4530

_IGP4544

_IGP4549

_IGP4551

_IGP4523

Palaikykime šventykloje švarą:

_IGP4525

Audyklos kiek įdomiau. Mechanizuotų nerodė, tik pristatė senuosius amatus. Buvo galima patiems už staklių atsisėdus kelis kartus šaudyklę permesti. Atrodo, kad pačios staklės kiek kitokios nei Lietuvoje…

_IGP4467

_IGP4513

_IGP4471

Sakės varykloje labai kažko nepamatėm, nes vyko… kamerinis koncertėlis visokių prietaisų ir dėžių apsupty.

_IGP4486

_IGP4484

Tvarka tvarkelė:

_IGP4482

Dieną pabaigėm miso gamyklėle. Miso tai tokia sūri raugintų sojos pupelių ir ryžių masė. Naudoja ją visokiais atvejais kaip prieskonį. Aplankyta gamykla palyginti nedidelė, pagamina kasmet po keliolika tonų miso.

_IGP4557

_IGP4566Procesas paprastas: išverda daug pupelių, jas sutrina, prideda specialiu raugu užkrėstų ryžių, nepagaili druskos, viską išmaišo ir sudeda į statines, kurios matosi už nugarų. Paslegia ir laiko metus, du, tris. Kuo ilgiau rauginasi, tuo būna stipresnis skonis. Čia jau tik ant dugno šiek tiek likę:

_IGP4568

Video iš kažkur kitur, bet vaizdai panašūs:

Pati gamyklėlė iš lauko:

_IGP4591

Kaip visada, jeigu norėtumėt nuvykti į Kasama, rašykite komentarą ir papasakosiu visokių praktinių detalių kaip ten nusigauti.

Posted 2013/11/25 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: