Nelabai svetingas Buda   Leave a comment

Universiteto ir kitokios veiklos suvalgo nemažai laiko, todėl truputį apleidau blogą. Atgaivinimui pasakojimas apie kelionę prie didelės Budos statulos. Iki jos išsiruošėme didžiąją dalimi dėl to, kad kelionei į Fukušimą pirkome Seišiun 18 bilietą (apie jį šio įrašo pačioje pradžioje jau rašęs), su kuriuo galima penkias pasirinktas dienas važinėtis visos Japonijos paprastaisiais (t.y. ne greitaisiais) traukiniais. Išvažinėjom keturias dienas, o penkta liko. Kadangi nustoja galioti rugsėjo 10 d., iki to laiko reikėjo sugalvoti kokią nors kelionę. Išsirinkom beveik vien tik iš gandų girdėtą vietovę, kurioje prieš maždaug 20 metų savivaldybė sugalvojo turistų pritraukimui pastatyti didžiausią pasaulyje statulą. Kieno, ilgai matyt neteko galvoti, pasirinko tradicinį variantą – Budą. Taip atsirado 100 m aukščio Ušiku Daibucu (Ušiku miesto didžioji Buda), stovintis ant 10 m aukščio lotoso žiedo, padėto ant 10 m aukščio pjedestalo. Skamba visai įdomiai :) Tik tiek, kad nepasiskaitėm išsamiau, kaip ten kas yra. Jeigu būtume paskaitę, tikriausiai būtume išsirinkę kitą maršrutą.

Pirmiausia su traukiniu važiavom valandžiukę kitą už Tokijo ribų, kol pasiekėm Ušiku. Tuomet sėdom į autobusą ir važiavom dar valandžiukę, kol per miesto pakraščius, o paskui jau ir laukais miškais privežė prie Budos. Paaiškėjo, kad Buda aptverta ir už priėjimą arčiau reikia pakloti 800 ienų (~20lt, nors jau už pavažiavimą autobusu panašiai tiek sumokėjom). Daugoka, kai Buda ir taip matosi. Be to, paaiškėjo, kad aplink Budą yra parkas, o jame įkurtas mini zoologijos sodas, todėl apsilankydamas paremi ir jį. Dėl to ir už 100 ienų nesinorėtų eiti… Tad pavaikščiojom aplink ir pasigėrėjom statula iš tolo.

_IGP3970

_IGP3973

_IGP3974

Vienas video:

 

Kai jau sugalvojom sukti atgal, stotelės tvarkaraštis pasakė, kad teks pasėdėti beveik valandą laukiant sekančio autobuso. Greitesnis sprendimas būtų tranzuoti, nes be mūsų pas Budą atvažiavę ir nemažai japonų su savom mašinom. Pakalbinau pirmos pasitaikiusios vairuotoją ir jau už kelių minučių sėdėjome viduj, važiuodami link stoties. Papasakojo, kad ta Buda gan nauja ir su ne itin dideliu gyventojų pritarimu buvo pastatyta, todėl į ją daug kas kreivai žiūri, lankytojų daug nebūna. Iš tikrųjų, nuėjęs į prefektūros turizmo puslapį, šios Budos tarp lankytinų objektų neradau paminėtos. Matomai, teks statulai palaukti porą šimtų metų, kol taps patrauklesne turistams.

Vieta aplink stotį buvo nyki, tik dideli namai ir vienas prekybos centras, po kurį trumpai pasivaikščiojom.

_IGP4004

Tokia nelabai kokių ryškesnių įspūdžių palikusi dienos išvyka. Pabaigai kaštainių ežiukiniai kevalai:

_IGP4003

Posted 2013/09/29 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: