Fejerverkai   Leave a comment

Dėl visokių vasaros pabaigos veiklų teko atitrūkti nuo blogo atnaujinimo. Pasivijimui pasakojimas apie fejerverkų festivalius, kurie nuvilnija per visą Japoniją liepos-rugpjūčio mėnesiais. Labai norint, Tokijuj kiekvieną savaitę galima bent į porą suspėti. Dažniausiai rengia kažkur atviresnėse vietose, prie upių ar ežerų. Į didesnius prisirenka šimtai tūkstančių žiūrovų, atsineša užkandžių, susėda ant žemės ir apie valandą gėrisi, kaip japonai sako, ugninėmis gėlėmis (花火, hanabi). Gražu, bet tuo pačiu reikia nusiteikti, kad bus daug grūsčių ir teks įdėti pastangų, norit rasti gerą žemės lopinėlį atsisėdimui.

_IGP3408

Ėjimas žiūrėti fejerverkų yra viena iš progų, kada galima apsirengti tradicinį vasarišką rūbą jukatą. Taip pasipuošia gal koks trečdalis atėjusių.

_IGP2989

_IGP3392

Didelius žmonių srautus reguliuoja policija, padariusi visokių atitvėrimų, barikadų, užtverdama kai kurias gatves. Kartais net nebūna labai aišku, kaip iš taško A nueiti į B.

_IGP3009

_IGP3001

_IGP3012

Pirmieji aplankyti fejerverkai buvo netoli upės, bet iki jos nepavyko nueiti ir teko sėdėti ant užvertos gatvės šaligatvio. Iš pradžių žmonių nebuvo labai daug:

_IGP3003

Bet paskui pasidarė sausakimša:

_IGP3010

Kai sutemus prasidėjo fejerverkai, dangus nutarė parodyti ir savus. Prapliupo smarkiai lyti ir netrukus iš garsiakalbių pasigirdo, kad nieko nebus, renginys atšaukiamas. Teko keliauti namo nelabai ką tepamačius.

_IGP3032

_IGP3095

_IGP3141

Antras bandymas buvo sėkmingesnis. Oras pasitaikė idealus, vieta taip pat aiškesnė –didokos upės pakrantėje. Laikas smagiai prabėgo.

_IGP3399

_IGP3451

_IGP3465

Čia keli video iš jūtūbės platybių (paskutinis – visas renginys nuo pradžios iki galo):

Dar kiti fejerverkai buvo netoli Fudži kalno, prie Kavagučiko ežero. Kad jau ne Tokijuje, tai ir žmonių mažiau, galima arčiau fejerverkų šaudymo vietos sėdėti, įspūdingiau atrodo.  Šiek tiek reikalą bandė gadinti trumpas lietus, o ir pačio Fudžio per debesis nesimatė, bet visa kita – labai gerai :-)

_IGP3496

_IGP3497

Pora video:

Jeigu kada atvyktumėte į Japoniją vasaros antroje pusėje, pasiklausinėkite, kur kokie fejerverkų festivaliai vyksta. Tikrai verta aplankyti.

_IGP3567

Posted 2013/09/03 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: