GLS   Leave a comment

Taip ir nutrūko netikėtai mano įrašai apie GLS, nes buvau užverstas įvairiomis veiklomis. Nors oficialioji dalis visomis likusiomis dienomis trukdavo lygiai tiek pat, po paskaitų tekdavo dar iki išnaktų sėdėti prie galutinio projekto. Bent aš saviške komanda buvau labai patenkintas, nes nesunkiai radom bendrą kalbą, visi buvo aktyvūs, linkę neaiškias vietas aptarti, o ne stumti savo nuomonę, ir t.t., todėl ir rezultatas gavosi neblogas. Projekto tikslas buvo paruošti CSR pasiūlymą įsivaizduojamai dideliai tam tikros srities kompanijai. Mums teko keleivinis transportas, todėl kaip pavyzdį paėmėme Japonijos geležinkelius ir sumodeliavome, kokių CSR iniciatyvų jie galėtų imtis, jeigu plėstų savo verslą į besivystančias Pietų Azijos šalis. Paskutinę dieną visos komandos turėjo kiek įmanoma profesionaliau pristatyti savo projektus viešai – 20 min. pristatymui ir 10 min. klausimams bei atsakymams. Sakyčiau, kad mūsų pristatymas tikrai nebuvo prasčiausias :-)

Projektai leido panaudoti praktikoje daugelį per paskaitas išmoktų dalykų: kaip dirbti tarptautinėje komandoje, kaip organizuoti veiklą, kaip rengti pristatymus… Nors visa tai suvalgė nemažai laiko, buvo naudinga ir galiausiai liko kaip viena įsimintiniausių visos programos dalių.

Smulkiau apie kiekvieną buvusią paskaitą gal nerašysiu. Tiesiog keli labiau užstrigę užsiėmimai.

1) Profesoriaus John Maher paskaita apie kultūros ir žiniasklaidos analizę. Įdomi tiek iš teorinės, tiek ir iš praktinės pusės, apie kultūrinius simbolius, stereotipus, kultūros įtaką informacijos perteikimui ir t.t. Tarkime, paskyrėme daugiau nei valandą 2 min. trukmės žinių pranešimo (JAV valstybinio ABC kanalo reportažas apie Japoniją) išnarstymui, parodant, kiek jame gali būti visko užkoduota. Labai įdomu.

2) Profesoriaus Jotaro Jošino papasakojimas apie sprendimų priėmimą ir su tuo susijusias logines bei kitokias klaidas. Daug kas girdėta (kaip kad sunk cost arba framing), bet pasikartoti niekada nekenkia.

3) Čia universitete dirbančio chemijos profesoriaus Julian Koe užsiėmimas, kurio metu ėjome į laboratoriją ir turėjom pritaikydami mokslinį metodą išsiaiškinti, kodėl skaidrus skystis buteliuke pakračius tampa mėlynas, o paskui vėl sugrįžta į skaidrią būseną. Atsakymas čia:

4) Verslininko Jeffrey Char pasakojimas, kaip jis vieną po kitos kuria naujas kompanijas, iš kur semiasi idėjų ir ką mano apie verslo sąlygas Japonijoje. Itin aktyvi ir daug minčių turinti asmenybė su įdomia gyvenimo istorija.

5) Finansų analitiko Sanširo Jamaokos paskaita apie kompanijų finansų analizę. Daug naujų dalykų, apie kuriuos anksčiau mažai težinojau.

6) Karjeros koučingas. Keli užsiėmimai pagalvojimams, kokia profesija būtum labiausiai patenkintas. Jokių revoliucingų atradimų nebuvo, bet visai smagi savianalizė.

Visai trumpai aš čia apie paskaitas, kurios trukdavo po porą ar daugiau valandų, o kitų net nepaminėjau, bet jeigu kažkas patrauks akį ir norėsis sužinoti daugiau – rašykit komentare.

Apibendrinus viską į vieną sakinį – buvo įtemptos, bet labai įdomios ir daug įspūdžių palikusios trys savaitės. Jeigu turite atliekamą milijoną ienų, užsiregistruokite kitiems metams :-)

Posted 2013/07/22 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: