Įvairiausi dviračiai   Leave a comment

Vakar teko apsilankyti pas dviračių meistrus, nes visiškai prakiuro ne tik galinio rato kamera, bet ir pati padanga. Turint visus reikiamus įrankius būtų galima pačiam susitvarkyti, bet kad čia toks vienkartinis įvykis, tai jų ir nesu įsigijęs. Dviračių taisyklos, aišku, tuo tik džiaugiasi :-)

Artimiausia dviračių parduotuvė-taisytuvė ne per toliausiai, o ir didelė – per du nemažo pastato aukštus. Kol prie dviračio krapštėsi meistras, turėjau beveik pusvalandį pasižvalgymui aplink.

IMG_3683

Apie dviračius jau ne kartą rašęs, kad čia jų daugybė ir važiuoja visi, nuo visai mažų vaikų specialiose priekyje arba gale pritaisytose kėdutėse iki senukų (ne, ne kėdutėse, jie patys mina, dažniausiai labai iš lėto). Todėl čia tiesiog parodysiu parduotuvės asortimentą.

IMG_3685

Patys paprasčiausi, pigiausi ir pakankamai dažni dviračiai būna be bėgių, su priekyje esančiu krepšiu pirkiniams ir paprasta zyziančia dinama. Kainos prasideda nuo 10 000 ienų, kas dabartiniu kursu yra apie 260lt, ir kyla iki 20 000-25 000. Labai jie ilgai nelaiko, nes tai padanga prakiūra, tai stabdžių troselis nutrūksta. Tenka vis paremontuoti ir papildomai ienų išleisti. Štai čia tokie bebėginukai ir sustatyti:

IMG_3681

Nelabai ką brangesni būna ir tokios pačios išvaizdos dviračiai su bėgiais. Dažnai vidiniais, bet kartais ir žvaigždiniais. Kai kurie turi ir prašmatnesnę vidinę dinamą priekiniame rate:

IMG_3686

Visi kitaip atrodantys dviračiai yra rečiau matomi. Būna, kad jaunimas pravažiuoja su tokiais:

IMG_3672

Išvažiavus prie upės ar kažkur toliau nuo miesto, galima sutikti ir dviratininkų-entuziastų su lengvais sportiniais dviračiais. Šie jau gali kainuoti ir 100 000 ienų.

IMG_3671

Kitas madingesnis dviračio tipas yra su mažais ratais. Šiuos visai dažnai tenka pamatyti:

IMG_3673

Yra padarytų net ir vaikui vežtis:

IMG_3684

Galiausiai sparčiai bent jau Tokijuj populiarėja hibridiniai dviračiai, turintys elektrinius variklius. Jie gali patys varyti dviratį arba palengvinti mynimą. Jeigu talpus akumuliatorius, tiesiu keliu kai kurie vien tik elektros pagalba nuvažiuotų 50 ar daugiau kilometrų.

IMG_3678

Kaip matyt, jie nelabai kuo ir skiriasi nuo eilinio dviračio, tik kad turi prie pedalų nedidelę dėžutę, o brangesni ir ant ratų uždėtas dinamas, kurios stabdant krauna akumuliatorių.

IMG_3679

Su tokiais net ir policininkai patruliuodami važinėjasi, o kažkuriose naujienose skaičiau, kad jau kelinti metai elektrinių dviračių parduodama Japonijoje daugia nei motorolerių. Tik… kainos ne tokios ir mažos, prasideda kažkur nuo 80 000 ir kyla kad ir iki 200 000.

IMG_3682

Galiausiai yra dviračių, kuriais norėčiau kada išmokti važiuoti. Tiksliau, tai net ir ne DVIračiai…

IMG_3675

Tiek visko prisižiūrėjęs pasiėmiau pataisytą dviratį ir išmyniau namo. Pats. Be elektros. Ir ant dviejų ratų.

Posted 2013/06/22 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: