Auksinis piknikas   Leave a comment

Dar vienas įrašas apie tai, kas vyko prieš beveik porą savaičių. O buvo Japonijoje iš eilės kelios valstybinės šventės, dėl kurių susidaro ilgiausias metuose keturių dienų savaitgalis. Vadina japonai šį laiką „auksine savaite“ ir stengiasi visaip tokius laisvadienius išnaudoti. Tuo labiau, kad daugeliui tai beveik vienintelės tokio ilgio atostogos (nors Japonijoje ir yra įstatymas, pagal kurį kasmet darbuotojas turi gauti bent 10 dienų apmokamų atostogų, dėl darboholiškos kultūros daugelis tuo nesinaudoja ir atostogauja kone tik per valstybines šventes). Per auksine savaitę daug kas vyksta į užsienį, keliauja Japonijoje arba bent jau padaro išvyką į vietinį parką.

Pastarąjį dalyką padariau ir aš, pakviestas buvusių bendrabučio kaimynų. Surengėm pasisėdėjimą su lauželiu ir keptomis daržovėmis bei ne tik. Tam susiradom laisvą plotelį parko „piknikų“ dalyje, prieš tai gavę iš administracijos leidimą ir taisyklių sąrašą, ką galima ir ko negalima daryti. Žmonių visur kamšalynė, iš visų pusių turėjom po kaimyną. Beveik visi iš jų į parką išsirengę taip, kaip vyktų stovyklauti: su palapinėm, išlankstomom kėdutėm, stalais, kamuoliais ir kitokiais žaidimais, didokais šaltkrepšiais su maistu, ir t.t. Žodžiu, pagal japonišką papratimą „jeigu darai, daryk su entuziazmu“ :-)

_IGP1965

_IGP1967

_IGP1969

_IGP1970

_IGP1971

Leidimas, kurio taip ir nepatikrino:

_IGP1976

Kuklus mūsų stalas ant žemės. O ir sėdėjom ne ant kedžių. Ir ant saulės teko būti, nes be palapinės. Žodžiu, nepasiruošę, kaip reikia :-) Nepaisant to, buvo visai smagu pusdienį lauke pasėdėti ir po ilgesnio laiko valgyti žarijose apskrudusią bulvę.

_IGP1980

Posted 2013/05/14 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: