Pavasario šventės   2 comments

Kol aprašiau kelionę, jau ir po jos nemažai kas nutiko. Pirmas dalykas, ką padarėm grįžę, tai kurį laiką „pasidžiaugėm“ europietiška elektra. Mat kol buvom išvykę, atėjo elektrikai pakeisti namo skydinės ir sugebėjo sumaišyti laidus. Dėl to japoniški 110V pavirto į 220V. Gerai bent tiek, kad tik pusėje kambario, nes jame du atskiri elektros išvedžiojimai, bet užteko, kad perdegintume viryklę, ryžių aparatą ir porą lempučių. Po ilgokų aiškinimųsi universiteto bendrabučių skyriuje, kas čia pasidarę, galiausiai kažkas prisiminė, kad skydinėje naujus skaitliukus dėjo vos mums išvažiavus. Kitą dieną iškvietė tą pačią kompaniją, jie viską atitaisė ir prisiėmę kaltę nupirko mums naują ryžių aparatą. Tuo tarpu viryklę ir lemputes davė universitetas. Bet gal irgi elektrikai sumokėjo… Šiaip ar taip, atsinaujinom virtuvės įrangą :-) Gaila buvo senojo ryžiavirio, bet pripratom jau ir prie naujo. Šis ir daugiau funkcijų turi.

Vos sugrįžus Japonija dar buvo truputį žiemiška, bet greitai atšilo, sakuros ir pienės sužydėjo, medžiai susprogo.

_IGP0538

_IGP0545

_IGP0557

_IGP0558

Vieną dieną išsiruošėm į Ueno parką pažiūrėt, kaip žmonės hanami (sakurų žiūrėjimą) švenčia. Pats įkarštis jau buvo praėjęs, žiedlapiai vėjui papūtus krenta, bet žmonių dar daug. Nemažai ir japoniškos hanamio estetikos: mėlynų plėvelių bei didelių šiukšlinių :-)

_IGP0602

_IGP0594

_IGP0605

_IGP0614

_IGP0610

Yra ir saugojančių vietą, matomai, netrukus ateisiantiems bendradarbiams. Neretai tokie saugojimai vyksta ir nuo ankstyvo ryto arba per naktį.

_IGP0663

Hanamis užkandamas visokiais valgiais, o užgeriamas dažniausiai sake arba alumi.

_IGP0665

Netoliese viena jaunimo grupelė padauginę hanamio gėrimų įsivėlė į kažkokius konfliktus ir pradėjo tarpusavyje stumdytis, rėkauti. Prisistatęs policininkas bandė daryti tvarką, bet labiau pats ten su jais stumdėsi. Tada atvyko kelių mašinų pastiprinimas, kurį laiką juos apsupę anei tramdė, anei tiesiog prižiūrėjo, kad kivirčai į ką rimtesnio neperaugtų, o pabaigos taip ir nesulaukiau. Gal išvežė rimties drumstėjus į nuovadą, o gal į namus. Greičiau pastarasis variantas, nes čia į girtumą ir girtų žmonių išsidirbinėjimus policija žiūri gan nuolaidžiai.

_IGP0622

_IGP0643

_IGP0654

Toks tarsi įprastas, tarsi ne, šiųmetis hanamis :-)

_IGP0542

_IGP0543

_IGP0744

_IGP0746

Posted 2013/04/13 by linasd in Japonija

Tagged with

2 responses to “Pavasario šventės

Subscribe to comments with RSS.

  1. Ačiū už sakuras :)

  2. Ta nuotrauka, kur žiedlapiai krenta – fantastiška :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: