Taipėjus (1)   Leave a comment

Liko neaprašytos trys paskutinės kelionės dienos. Kadangi iš Kota Kinabalu lėktuvai neskrenda į Japoniją, buvo gera proga išsirinkti dar vieną šalį ir sugrįžti pro ją. Pro Filipinus kiek brangoka, o ir šalis didelė, verčiau atskirą išvyką į ją surengti. Tuo tarpu Taivanas atrodė kaip tik. Nors koją įkėlėm tik į Taipėjų ir truputį aplink jį, trijų dienų užteko susidaryti bent jau šiokį tokį įspūdį, kas tai per šalis.

_IGP0060

Vieni sako, kad Taivanas tai kaip Japonija prieš keliasdešimt metų. Man atrodė, kad turi panašumų su Pietų Korėja. Ten gyvenančio Kęsto, su kuriuo susitikom trečią dieną, teorija, kad Taivanas yra japonizuota Kinija. Kaip matyti, vis kažkokia sąsaja su Japonija, kuri per ilgoką okupaciją nemažai savos tvarkos įvedė tiek Taivane, tiek Pietų Korėjoje. Gal iš čia ir išlenda tie panašumai, kai pabūni visose trijose šalyse.

_IGP0066

Iš vienos pusės, Taipėjus atrodo tvarkingas, modernus miestas. Metro švarus, transportas punktualus, žmonės laukdami į eilutes išsirikiuoja, nesistumdo, gatvėse šiukšlių neprimėtyta. Visa tai panašu į Japoniją. Iš kitos pusės, Taipėjus gyvas naktiniais turgeliais, spalvingas savo kiniškom šventyklom, triukšmingesnis žmonių bendravimu. To Japonijoje nėra arba yra labai mažai. Kadaise buvę turgūs pavirtę į parduotuvėles, šventyklos kuklesnės, o japonai kasdienybėje santūresni (nebent sakės išgeria, bet čia kitą kartą apie tai :-)).

_IGP0093

Kitas akivaizdus skirtumas – motorolerių ir motociklų gausa. Tokijuje jų vienas kitas, visur šmirinėja šimtai dviračių. Taipėjuje atvirkščiai – dviratis retenybė.

_IGP0064

_IGP0253

_IGP0229

Aišku, kas ieško, tas randa :-)

_IGP0257

Apsigyvenom ne per toliausiai nuo centro. Nieko apie hostelio rajoną nežinojom, bet paaiškėjo, kad jis vienas iš įdomesnių. Paėjus kelias minutes atsiduri prie Longshan šventyklos, bene pagrindinės Taipėjuje, o netoli jos ir judrus naktinis turgus. Pats rajonas senas, namai kiek apšiurę, su mažom parduotuvėlėm pirmuose aukštuose, bet gyvenimas verdantis.

_IGP0096

_IGP0099

Kaip kad Korėjoj žmonės užsiima visokiom prekybom ir mažais bizniukais, taip ir Taivane. Sėdi koks senukas ant šaligatvio, pasidėjęs kelias poras batų arba neaišku iš kur gautais trim mobiliais telefonais, ir laukia klientų.

_IGP0095

_IGP0105

Panašios, bet didesnio masto prekybos vyksta ir naktiniuose turgeliuose. Įsigyti galima visko, nuo rūbų iki šviežiai spaustų sulčių.

_IGP0209

_IGP0114

_IGP0116

_IGP0124

Atviras masažo garažiukas ir erotikos mėgėjų skyrelis sugyvena taikiai:

_IGP0212

Atskiri turgaus kampeliai paskirti įvairiems žaidimams, kur reikia kažką atspėti, ar kamuoliukus ridenti, balionus su strėlytėm sprogdinti.

_IGP0213

Kiti pramogas patys susikuria:

_IGP0122

Savo gyvumu nenusileidžia ir šventyklos. Jos tarsi pramogų parkai, kur vienur gali žvakutę uždegti, kitur smilkalą padūminti, trečiam kampe su kaladėlėm išsiburti. Ir visa tai spalvingoje aplinkoje, su daug lempučių, spindinčių žibintų, fone grojančia muzika.

_IGP0193

_IGP0133

_IGP0145

_IGP0138

_IGP0131

_IGP0202

_IGP0136

_IGP0169

_IGP0171

_IGP0187

Lempučių kambariai, kur ištisos sienos išklotos vienos spalvos lempučių kilimu. Man bežiūrint pirma atėjus mintis buvo „tai štai iš kur Squarepusher savo naujiems pasirodymams įkvėpimo sėmėsi“ :-)

_IGP0158

Antros dienos pusė praėjo bevaikštant aplink Taipei 101 bokštą. Didelio įspūdžio nei bokštas, nei kas aplink jį nepaliko. Senesnės Taipėjaus dalys turi daugiau charakterio, naujosios pasirodė sterilokos.

_IGP0262

_IGP0243

_IGP0240

Kas labiausiai nudžiugino, tai netoliese atrastas nuostabus veganiškas restoranėlis. Meniu didelis, maistas skanus, kainos mažos, o jau desertai kokie… :-p Išbandėm du troškinius (kiniškų žolelių bei kokosinį „pasidaryk pats“, kur reikia ant stalo pačiam virtis), hamburgerį, porą pyragų (apie juos vėliau) ir dar šokoladinius ledus. Mat išalkę buvom nuo ryto bevaikščiodami ;-)

_IGP0276

vegan-burger-taipei

_IGP0270

vegan-ice-cream-taipei

Taip skaniai aš jus ir paliksiu. Nenoriu kilometrinio įrašo daryti visam Taipėjui, liks ir kitai dienai.

Posted 2013/04/07 by linasd in Kita

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: