Kai kas skanaus   2 comments

Senokai berašiau apie maistą, bet tikriausiai laikas, nes prisikaupė šiek tiek nuotraukų. Visos iš aplankytų vietų, nes paskutiniu metu vis išvažiuoju iš namų į skirtingas Tokijo vietas daryti interviu tyrimui ir pasistengiu užsukti į pakeliui esančius veganiškus arba vegetariškus restoranėlius. Vienas iš jų buvo netoli Šibujos surasta falafelinė. Iš lauko net neatrodė, kad ten kažkas yra:

_IGP5998

Viduj visai jauku, o ir žmonių buvo. Falafelių mėgėjai, matomai, suranda juos ir be iškabos.

_IGP5989

Pati falafelių ir salotų prikimšta pita buvo tikrai skani, sotumo kažkur per vidurį, bet kaina pagal Tokijo standartus kiek brangoka. Išbandyti įdomu, bet abejoju ar dažnai ten užsuksiu.

_IGP5995

Kitos dvi vienos – Uene esantys indiško maisto restoranėliai. Vienas nedidukas su apkrautais pasieniais ir smagiai nusiteikusiais darbuotojais, kurie gamindami vis užtraukia kokią indišką dainą, patys tarpusavyje klega arba ateina pasikalbėti su etatiniais klientais. Nuotrauka gavosi toli gražu ne reklaminė, bet vaizdas toks ir yra:

_IGP5899

Meniu – vien tik indiški kario troškiniai, kuriuos pateikia su ryžiais arba indiškais blynais-duonomis. Kaina normali, bet porcijos nedidelės, todėl tik užvalgai. Be to, kariai autentiškai aštrūs ir užsisakant neklausia, kokio aštrumo norėsi. Kitą kartą (jeigu jis bus), reikėtų prašyti, kad dėtų dvigubai mažiau prieskonių.

_IGP5900

Antrasis, visai netoli nuo šio esantis, indiškas restoranas su prabangesne aplinka, bet už tą pačią kainą siūlo „valgyk kiek nori“ pietus. Gali dėtis kiek nori kario, salotų, ryžių arba naan duonos. Skonis nėra labai išskirtinis, tačiau privalgai iki soties.

_IGP6021

Bestoviniuojant prie Ueno stoties buvo galima stebėti aplink vykstantį sujudimą. Prie perėjos iš vienos pusės stovėjo krikščionių misionierius su plakatu „Atgailaukite dievui dėl nuodėmių“ ir per garsiakalbį pasileidęs ta tema šūkaujantį įrašą. Netrukus prie jo pasilabinti sustojo ir kitas:

_IGP6008

O netoliese pro šalį pražingsniavo ir dar vienas su plakatu „Dievo karalystė artėja, atgailaukite“:

_IGP6009

Iš kitos pusės prie stoties buvo sustoję Fukušimos evakuotuose teritorijose likusiems šunims ir katėms gelbėti lėšas renkanti komanda:

_IGP6011

Taip pat praeinant gavau iš kito aktyvisto kvietimą į demonstraciją prieš atominę energetiką:

_IGP6016

Na, o šalia esančiame parke darbavosi visa tvarkdarių komanda:

_IGP6015

Bet grįžkime prie maisto. Vakar vakare sudalyvavau kasmetiniame naujametiniame Japonijos vegetarų draugijos pasisėdėjime. Vyko jis gana prabangiame kiniško-taivanietiško maisto restorane Ropongi rajone.

_IGP6067

Dalyvių  buvo tik aštuoni. Palyginus su pernai, kai atėjo dvidešimt keli žmonės, šiųmetinis vakarėlis atrodė visai mažas. Ko netrūko, tai maisto. Atnešdavo po didelę lėkštę vieno valgio, ją visi išsidalindavome, o nespėjus suvalgyti, jau ateidavo kita. Ir taip septynios ar aštuonios. Čia keli pavyzdžiai:

_IGP6036

_IGP6041

_IGP6045

Beplepėdami ir valgydami prasėdėjome daugiau nei dvi valandas. Po to dar kartu paėjome iki netoliese esančios atrakcijos – šviečiančio „kokono“ prie vieno iš daugelio Ropongio dangoraižių:

_IGP6076

_IGP6081

_IGP6090

_IGP6071

Jeigu kažką sudomins viena iš čia paminėtų vietų – rašykite komentarą ir parašysiu tikslų adresą ;)

Posted 2012/12/22 by linasd in Japonija

Tagged with ,

2 responses to “Kai kas skanaus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kalbant apie maistą, radau šitą blogą per gyvunųteises.lt, bet labai nenoriu registruotis, nes pamiršiu eilinį kartą, kad prisiregistravau. Maniau, gal žinot, kokių veganiškų lietuviškų patiekalų, kurie būtų tokie tipiški lietuviški ir ne per sunkiai pagaminami? Ar koldūnai pvz. gali vadintis lietuvišku patiekalu ar juos iš Lenkijos pasiskolinom?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: