Fukušima   Leave a comment

Apklausos rodo, kad didelė dalis japonų yra susirūpinę maisto, užauginto Fukušimoje ir aplinkiniuose regionuose saugumu. Šalies maisto saugos komisija skelbia, kad tiriamas tų vietovių derlius ir nepraleidžiamas viršijantis nustatytas normas, bet toli gražu ne visi tuo pasitiki. Nerimaujama, kokia dalis maisto ištiriama, o kokia – ne. Ar neištirtas praleidžiamas kaip saugus? Ar Japonijos radiacijos limitai pakankami? Ar nėra maisto kilmės klastojimo, kai Fukušimos vaisiai ir daržovės arba pakrantėse sugauta žuvis pateikiama kaip gauta iš kitų regionų? Aišku, ne ant visų produktų sužymėta, iš kurios Japonijos dalies jie atkeliavo, bet nors ant pakuočių galima pamatyti pasigyrimų, jog kokios nors pupelės užaugintos Hokaide (šiauriausia Japonijos sala), užrašų „Fukušimos derlius“ neteko pamatyti.

Bandant išsklaidyti nerimą, pradėtos kelios kampanijos. Pirmiausia, skelbiama, kad sugriežtinti radiacijos standartai ir jie dabar teoriškai stipresni nei esantys Europoje ar JAV. Antra, laikraščiuose, televizijoje ir kitur galima pamatyti reklamas, keliančias pasitikėjimą Fukušimos regionu.

Laikraščio reklama per visą puslapį. Viršuje užrašas „Fukušimoje viskas gerai“ arba „Fukušima yra sveika“.

Televizijos reklama su tais pačiais veikėjais kaip laikraštyje, kurioje pasakojama, kad viskas tvarkoje su Fukušimos persikais.

O ši apskritai apie Rytų Japonijos maistą:

Galiausiai yra specialių puslapių (pavyzdžiui, genki-fukushima), kurie skatina pirkti Fukušimos maistą arba vykti ten pakeliauti ir atgaivinti turizmą. Taip pat kuriamos dainos, pasikvietus žymius muzikantus ar kitokias žvaigždes:

Kaip bebūtų, pažiūrėjus į Fukušimos radiacijos žemėlapį ir pamačius taškelius, rodančius, kad daug kur radiacija dvigubai-trigubai, o kitur ir 50 kartų didesnė nei įprasta foninė, negali kaltinti tų, kurie nori su ta vietove turėti kuo mažesnį ryšį.

Posted 2012/11/22 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: