Naudingas daiktas   1 comment

Jau anksčiau rašiau, kad Tokijuj dviračiai yra itin populiari transporto priemonė ir jai suteikiama daug laisvės. Jeigu nori, važiuoji šaligatviu ir laviruoji tarp pėsčiųjų. Jeigu žmonių daug, peršoki į šalikelę. Krypčių laikymasis ant šaligatvio nebūtinas, bet šalikele pageidautinas. Nors nenuostabu pamatyti ir prieš mašinų srautą minantį dviratistą. Su šalmais važinėja gal tik koks 1% žmonių, o sutemus kas penktas neturės jokių šviesų. Visiška anarchija palyginus su kai kuriomis Europos šalimis.

Važinėjimas kartu su pėsčiaisiais išugdo abiem pusėm savus įpročius. Dviratininkai greitai nelaksto, visaip laviruoja, o pėstiesiems atsiranda nevalingas refleksas trauktis į šoną vos išgirdus dviračio skambutį. Tai gerai iliustruoja šis video, kurio autorius papasakoja, kaip rankinis skambutis padeda lengviau praeiti šaligatviu, nes visi, pradedant studentais ir baigiant biuro darbuotojais, traukiasi iš kelio:

 

Posted 2012/11/03 by linasd in Japonija

Tagged with

One response to “Naudingas daiktas

Subscribe to comments with RSS.

  1. Labiausiai patiko pabaiga su eskalatorium ir konbini, lyg ten galėtų būti dviračių. Net už pilvo susiėmus juokiausi :))) Bet refleksas trauktis tai tikrai išsivysto. :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: