Graudus vaizdelis   3 comments

Mano rajonas jau toli gražu ne Tokijo centras, todėl čia galima rasti nemažai įvairaus dydžio sodelių su augančiais kaštainiais, persimonais, kiviais, vynuogėmis, obelimis arba citrusais. Beveik visi gražiai prižiūrėti, veja po medžiais nupjauta, kartais pamatysi ir kokį darbininką beplušantį. Atėjus rudeniui prie kai kurių sodų išdygsta staliukai, kur pardavinėja vietines gėrybes. Bet tik prie kai kurių. Kituose derliaus likimas mažiau aiškus, nes jis surenkamas ir kažkur išvežamas, o kitur – priešingai, labai aiškus, nes matosi, kaip vaisiai krenta po medžiais ir pūva, o sodo savininkui visai vienodai. Pro tokį sodą tenka kas kelias dienas su dviračiu pravažiuoti ir graudu žiūrėti, kaip ant žemės genda ryškiaspalviai persimonai. Atrodo, kad sodininkas tik valstybės išmokas įsisavina, o uždarbis iš derliaus nerūpi.

Praeitą savaitę pasimatė šiokie tokie pokyčiai – ant tvoros iškabino lentelę, kurios pilnas tekstas yra „prekiaujama persimonais“. Ir viskas. Nei kur kreiptis, nei už kiek, nei kada. Aš mielai eičiau pirkti, bet nežinau, kur ta prekyba vyksta. Galvojau, kad gal čia kas iš aplinkinių gyventojų tą sodą turi, todėl visi žino ir nereikia smulkiau rašyti. Pasirodo, kad tikriausiai ne, nes šįvakar viename name prie pat sodo vyko kažkoks sujudimas, todėl stabtelėjau ir paklausiau, ar žino, kur čia tų persimonų nusipirkti. Niekas nežinojo, neva savininkas ne visai vietinis. Taip lig šiol ir tenka man graudžiai į tuos persimonus žiūrėti pravažiuojant…

Beje, nors Japoniją galima pavadinti persimonų šalimi, jie čia nėra pigūs. Dažniausiai pardavinėja vienetais po kokius 3Lt. Jeigu pasiseka, galima rasti išparduodamų jau visai minkštų. Tokių kaina tuomet nukrenta iki kokių 1,5Lt, bet vis tiek nėra taip pigu, kad nusipirktum porą dėžių ir savaitę mistum vien tik persimonais, ką Lietuvoje su obuoliais rudenį būtų visai nesunku padaryti.

Posted 2012/10/31 by linasd in Japonija

Tagged with ,

3 responses to “Graudus vaizdelis

Subscribe to comments with RSS.

  1. Lietuvoje dabar persimonams akcija – 4.5 Lt/kg, gaila, kad neilgai ju bus.. :)

  2. Atgalinis pranešimas: Tiesiai nuo medžio |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: