Rinkimai   2 comments

Prisidėjau ir aš savaip prie beaiškėjančių rinkimų rezultatų. Tiesa, ne praėjusį savaitgalį, bet daugiau nei savaite anksčiau. Iš ambasados paštu gavau visus lapelius, užsirakinęs kambaryje (vardan balsavimo slaptumo ;-]) juos užpildžiau ir išsiunčiau atgal. Būtų įdomu pamatyti statistiką, kaip balsavo emigrantai kiekvienoje šalyje, bet tikriausiai jos nesulauksiu. Pagyvinimui galėtų rinkimų vakarą būti ir speciali laida, panaši į Euroviziją, kur sakytų „O dabar kalbamės su Japonijos ambasada. Ir kuriai gi partijai Japonija davė dvylika taškų?“ :)

Lietuvos rinkimai čia sulaukė nemažai dėmesio, tik susidomėjimas ne tuo, kurios partijos surinko daugiausiai balsų, o kokie yra referendumo rezultatai. Į rankas šiandien pakliuvo vienas didžiausių laikraščių Asahi, kuriame pusė trečiojo puslapio skirta Lietuvai.

Čia dalis straipsnio iš arčiau. Didžiausia antraštė skelbia „Prieštaraujančių atominei elektrinei daugiau nei 60%“, o šalia – „Lietuvoje referendumas statybų klausimu“. Kitos išryškintos eilutes: „Hitachi peržiūrės planus“ ir „Japonijos gamintojai sunerimę dėl ateities“.

Pačiame straipsnyje kažko ypatingo neparašyta, tik kokie buvo planai, poreferenduminis neaiškumas ir branduolines technologijas siūlančių Japonijos kompanijų situacija. Be Asahi, panašų straipsnį savo internetiniuose puslapiuose (o gal ir ant popieriaus) paskelbė Mainichi su Yomiuri (didžiausias Japonijos dienraštis), o poros minučių reportažą susuko ir valstybinė NHK televizija. Kaip matyti, Japonija Lietuvos įvykius seka gan atidžiai.

Posted 2012/10/16 by linasd in Japonija

Tagged with

2 responses to “Rinkimai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Pasirodo, yra įvairių lipdukų… Mano ne toks :)

  2. Atgalinis pranešimas: Susidomėję Lietuva « Šen bei ten / Here and there / あちこち / 여기저기

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: