Painiava su vardais   3 comments

Šiandien buvo jau ne pirmą kartą pasitaikanti situacija. Į duris skambina siuntinių tarnyba, atvežė kažkam iš bendrabučio dėžę. Adresas atitinka, bet nėra kambario numerio, o vardas užrašytas su hieroglifais. Siuntinio pristatytojas klausia, ar čia toks žmogus gyvena. Aš į klausimą atsakau klausimu – kaip tie hieroglifai persiskaito? Abu palenkę galvas žiūrim ir matom tris brūkšnelių krūveles: viena pavardės ir dvi vardo. Nė vienas nežinom kaip juos perskaityti, nes du hieroglifai Japonijoje beveik nenaudojami. Nusprendžiam, kad siuntinys skirtas studentui iš Kinijos, Korėjos arba Taivano, bet tiksliai neaišku. Jis paskambina į biurą ir išsiaiškina skaitymą, bet aš praėjęs pro visas bendrabučio duris, ant kurių užrašyti vardai, tokio gyventoju nerandu. Gal ir rasčiau, bet dalis iš Azijos atvykusių nusprendžia, kad patogiau būtų savo vardą kažkiek pajaponinti ir kasdienybėje naudoja jį, o ant durų originalaus su hieroglifais neužsirašo, tik tą naująjį su lotyniškom raidėm arba japoniška abėcėle. Žodžiu, painiava. Viskas baigėsi tuo, kad siuntinio atvežėjas dar kažkam perskambino, gavo gavėjo numerį, vėl skambino ir galiausiai išsiaiškino, kad čia tikrai kažkam iš bendrabučio, bet to žmogaus nėra, todėl atvažiuos pakartotinai rytoj, nes turi į rankas dėžę pristatyti.

Panašių neaiškumų su vardais pasitaiko gan dažnai, nes japoniški hieroglifai turi po kelis skaitymus, o varduose mėgstama juos visaip jungti, todėl nebūna iki galo aišku, koks hieroglifas kokį turi. Kad tai išspręsti, dokumentuose būna papildoma grafa, kur reikia parašyti savo vardo skaitymą su abėcėle. Aišku, dažnesnius vardus ir pavardes visi atpažįsta, bet kai hieroglifai retesni, naudojamas mažai žinomas jų skaitymas arba pats hieroglifas nėra iš tų dviejų tūkstančių su trupučiu, kurių mokoma Japonijos mokyklose, net ir atspėti, kaip vardas perskaitomas nelabai išeina.

Argi ne praktiška rašto sistema? :)

Posted 2012/10/10 by linasd in Japonija

Tagged with

3 responses to “Painiava su vardais

Subscribe to comments with RSS.

  1. Laba, galiu paklausti, kiek metų ir kur mokeisi japonų kalbos? :)

    • Mokiausi iš pradžių porą metų VDU, tada metus Japonijoje, grįžus buvo trejų metų pertrauka ir dabar vėl jau metai kaip Japonijoje.

  2. Atgalinis pranešimas: Kasdienybė ir ne tik |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: