Egzotiškoji Europa   Leave a comment

Neseniai teko skaityti laikraštyje straipsnį, kad turistų skaičius, po kovo 11 d. žemės drebėjimo stipriai smigęs į apačią, šią vasarą grįžo į priešcunaminį lygį. Tiesa, šalys, iš kurių atvyksta norintys pamatyti Japoniją, kiek pasikeitę. Anksčiau pirmavusią Pietų Korėją aplenkė Kinija (jeigu įskaičiuosime Honkongo gyventojus), nedaug atsilieka Taivanas, tada jau gerokai mažiau turistų atvyksta iš JAV, Australijos, Singapūro, Tailando, Kanados. Iš Europos šalių dešimtuke tik viena – Anglija. Iš viso per metus Japoniją aplanko apie 8-9 mln. žmonių, didžioji dauguma, kaip galima matyti, iš aplinkinių Azijos šalių.

O kur vyksta patys Japonai? Gan panašiai: daugiausiai į Pietų Korėja, tada į JAV (nemaža dalis paatostogauti į Havajus), Singapūrą, bet susivilioja ir „egzotiškąja“ Europa – visų pirma Prancūzija, o kitomis šalimis kiek mažiau. Per metus į užsienį išvyksta apie 16-17 mln. japonų, todėl turizme patiriamas deficitas. Pavyzdžiui, kiekvienam Prancūzijos arba JAV piliečiui atvykusiam į Japoniją tenka apie septyni Japonijos piliečiai pabuvoję tose šalyse.

Kažkada į rankas pakliuvo kelionių agentūros katalogas apie Europą. Gal kokie du trečdaliai jo buvo apie Prancūzija, bet pavartęs radau porą puslapių skirtų ir Baltijos šalims. Joms apžiūrėti siūlo skirti 7 dienas, o kelionė įvertinta maždaug 400 000 ienų, t.y. apie 4000 eurų.

Trumpas pristatymas su Talino panorama, Vilniaus vaizdeliu, Ryga ir Kaune esančiu Sugiharos muziejumi.

Minėtų septynių dienų maršrutas atrodytų taip: Vilnius, Trakai, Kaunas, Kryžių kalnas, Ryga, Sigulda, Talinas, persikėlimas į Helsinkį ir tą pačią dieną skrydis iš ten atgal į Japoniją.

Antras puslapis.

Apie šalis pačiame kataloge beveik nieko neparašyta. Tik įdėta kamputyje cepelinų nuotrauka:

Bet grįžkime prie Prancūzijos. Pradžioje minėjau, kad ji yra tarp japonų turistų populiariausia Europos šalis, o Paryžius tapęs išskirtiniu, idealizuotu miestu, kurį būtina gyvenime bent kartą pamatyti. Dalis ten nuvykusių japonų patiria stiprų kultūrinį šoką, nes realybė toli gražu neatitinka jų įsivaizdavimų ar vaizdų matytų filmuose. Psichiatrijoje yra net ir tai nusakantis terminas – „Paryžiaus sindromas“ (apie jį trumpas BBC straipsnelis). O čia japoniška dainelė, būtent apie svajones nuvykti į Prancūzijos sostinę:

Posted 2012/09/09 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: