Naujas semestras   Leave a comment

Neturiu labai kažko iš paskutinių dienų papasakoti. Baigėsi vasara, sukako metai nuo sugrįžimo į Japoniją, prasidėjo naujas semestras. Universitetas pagyvėjo, privažiavo mainų studentų. Naujokai nuo pirmų dienų užsiėmę: dienomis bėgioja į įvairius supažindinimo su čia galiojančia tvarka renginius, o vakarais eina socializuotis į barus.

Pabūti naujoku teko ir man, nes įsidarbinau dėstytojo asistentu, todėl šiandien ėjau į instruktažą, ką užimant tokias pareigas reikės daryti. Tai savotiška doktorantų praktika, susidedanti iš fizinio darbo (atšviesti lapus, sujungti aparatūrą ir pan.), nuobodaus popierizmo (registruoti studentų lankomumą), daug mąstymo nereikalaujančių užduočių atlikimo (ištaisyti tarpinių atsiskaitymų testus) ir kažkiek kūrybingesnės veiklos (prisidėti prie seminarų vedimo). Lyginant su Lietuvos universitetų praktika, kur reikia pačiam paruošti dalyko programą ir dėstyti, ši žymiai paprastesnė, bet pajausti paskaitų „virtuvę“ yra galimybių. Kaip galima tikėtis, vieni profesoriai iš asistentų nori aktyvesnio dalyvavimo, kitiems užtenka, kad tik įjungtų projektorių prieš paskaitą ir kartais atšviestų vieną kitą lapą. Maniškis, kiek teko girdėti, yra iš reiklesnių, kuo visai džiaugiuosi, nes bus įdomesnė patirtis.

Be dviejų per savaitę asistuojamų paskaitų tradiciškai turėsiu japonų kalbos kursus, o visą kitą laiką galėsiu skirti savo tyrimo stūmimui į priekį.

Kad nepabaigti tiesiog visko prirašius, štai šiek tiek rudeniškas skėrelis:

Posted 2012/09/04 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: