Apie vasarą   Leave a comment

Į pabaigą eina pirmoji vasara Tokijuje. Iš to, kokiais karščiais jos pradžioje gąsdino įvairūs sutikti japonai, tikėjausi, kad bus sunkiau prabūti, bet paaiškėjo, jog nieko čia ypatingo. Neprireikia nei kondicionieriaus, nei ventiliatoriaus, jeigu tik atsidarai visus langus ir duris, kad oras judėtų. Aišku, tiems, kas gyvena asfalto, o ne medžių, apsuptyje, kiek prasčiau, nes prisideda keli laipsniai.

Kas per karščius nemaloniausia, tai miegojimas. Kai kambaryje net ir naktį +29-32 laipsniai, bent man miegas pasidaro kažkoks paviršinis, sunkiau pailsi, net jeigu ir miegi ilgiau. Galiausiai radau sprendimą – eiti miegoti į lauką. Ir ne bet kur, o ant stogo. Jis čia plokščias, su aikštele, skalbinių virvėmis, tad tereikia nusinešti čiužinį ir kuo nors simboliškai užsikloti. Temperatūra paryčiais nukrenta iki +24-25, t.y. beveik pats tas, nei per karšta, nei per šalta.

Dienomis galima vėsintis palendant po vėsiu dušu (vėsiu, nes čia jis nešaltas; tikriausiai vandens vamzdžiai dėl šalčio nebuvimo neizoliuoti ir paviršiuj žemės) arba valgant kažką šalto. Tradicinis azijietiškas (randamas Japonijoje, Korėjoje, Taivane, Filipinuose ir gal dar kur kitur) vasaros desertas yra tarkuotas ledas su įvairiais saldžiais priedais. Patį paprasčiausią, su sirupu gamina taip:

Bent man nepatinka tie ryškiai spalvoti sirupai (tiek vaizdas, tiek skonis gan cheminis), todėl pirkau paragavimui tik kartą. Vis bandau užtikti senoviškesnių, su saldžiomis pupelėmis arba vaisių gabaliukais, bet kažkaip nepavyksta. Užtat parduotuvėse galima rasti ir kitokių ledų. Bene skaniausi yra šie:

Pagaminti jie iš vaisių sulčių su džiovintų abrikosų gabaliukais. Tarsi šerbetas, tarsi ir ne. Nusiperki nešaldytus, namie įkiši į šaldiklį ir po kelių valandų jau galima vaišintis. Išpakavus randi lazdelę, kurios viršų nukerpi ir spausdamas apačią išvalgai :)

Tokių „susišaldyk pats“ ledų būna įvairių rūšių. Dar du pagaminti iš sulčių:

O jeigu norisi visai kažko gryno, galima rasti šaldytų vaisių ar uogų. Pigiausi ličiai ir braškės.

Kas džiaugiasi karščiais, tai po pat langais įsikūrę augintiniai, apie kuriuos jau rašiau anksčiau. Per vasarą paaugo šeimyna:

Čia per lietų, visi suskridę namo. Pašvietus saulei telieka koks trečdalis, kiti išlekia į darbus, mokyklas arba šiaip paskraidyti :)

Posted 2012/08/21 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: