Tokyo Pride   1 comment

LGBT eisenos Tokijuje vyksta nuo 1994 metų. Jos nėra reguliarios, buvo metų su pertraukom, todėl šiemet atsigriebta ir surengti net du renginiai: vienas pavasarį, o kitas – vakar. Nusprendžiau užsukti į pastarąjį pasidairyti, nes niekad prieš tai Japonijoje neteko tokiose eisenose pabuvoti. Tikėjausi, kad pamatysiu kokių nors japoniškų neįprastumų, bet viskas vyko gan ramiai. Iš vienos pusės, nebuvo kai kurioms šalims būdingo karnavališkumo, o iš kitos pusės, nuotaikos negadino kai kuriose dar kitose šalyse susirenkantys keiksmais besisvaidantys ir smurtu savo argumentus norintys įrodyti veikėjai. Žodžiu, daugmaž eilinis renginys.

Viskas vyko centre, aikštėje prie Jojogi parko. Ten pat, kur bene kiekvieną savaitgalį galima pamatyti vis kitokį visuomeniškesnį renginį. Buvo pristatyta palapinių, save reklamavo NVO, įvairios LGBT palaikančios tiek mažos, tiek didelės (kaip kad Google arba Alfa Romeo) kompanijos.

LGBT kunigas, į kurį galima kreiptis dėl vestuvių. Jau anksčiau bloge rašiau, kad Japonijoje religijos verslios. Yra ko lietuviškoms bažnyčioms pasimokyti ;)

Čia pats scenoje vyko visokie koncertai ir šokiai. Ganėtinai pop, pagal visokius Glee, Lady Gagas ir pan. Nelabai patiko.

Žmonių nei per daug, nei per mažai. Vėliau įsibėgėjo ir buvo visai nemažas šurmulys.

Pati eisena prasidėjo po pietų ir apsuko kelių kilometrų ratą aplinkinėmis gatvėmis. Sudalyvavo gal koks 1000 žmonių.

Japonijoje situacija su LGBT priėmimu yra palyginti gera. Homoseksualus elgesys turi ilgą istoriją, aprašytas senuosiuose raštuose, vaizduotas mene, laikomas priimtinu dviejose pagrindinėse šalies religijose – budizme ir šintoizme. Visai tai lemia, kad LGBT nors ir išlieka kaip kažkas neįprasta, nesulaukia didesnio priešiškumo. Visgi dėl aplinkinių spaudimo, kad jeigu vaikinas, tai turi draugauti su mergina, ir atvirkščiai, nemažai žmonių vis dar slepia savo seksualinę orientaciją nenorėdami nuvilti tėvų, išsiskirti tarp bendradarbių ir t.t. Tai mažiau galioja didžiuosiuose miestuose (Tokijuje, Osakoje), o pastaruoju metu daugėja ir atvirai apie savo homoseksualumą kalbančių žymesnių žmonių, šią temą yra palietę kelios populiaresnės televizijos laidos.

Nepaisant stiprios opozicijos nebuvimo, teisinė pusė Japonijoje panaši į Lietuvos, nes nėra galimybės tos pačios lyties poroms įregistruoti partnerystę ar santuoką, įsivaikinti. Trūksta ir pilietinių teisių, saugančių nuo diskriminacijos. Susidaro įspūdis, kad LGBT judėjimas šalyje nėra stiprus politiškai.

Jeigu ką domina, kiek daugiau galite pasiskaityti angliškai:

http://www.hurights.or.jp/archives/focus/section2/2008/06/japan-and-sexual-minorities.html

http://www.japantimes.co.jp/text/nn20081223i1.html

http://www.japantimes.co.jp/text/fd20090308pb.html

Posted 2012/08/12 by linasd in Japonija

Tagged with

One response to “Tokyo Pride

Subscribe to comments with RSS.

  1. Atgalinis pranešimas: Du savaitgaliai |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: