Dar sykį prie Fudži kalno   3 comments

Pastarosios trys dienos prabėgo už Tokijo ribų. Sekmadienį ryte sėdau ant dviračio ir išmyniau į vakarus, link Fudži kalno. Pagrindinis tikslas buvo iki vakaro pasiekti Kavaguči ežerą ir pasigėrėti prie jo vykstančiu fejerverkų festivaliu, o po to jau šiaip pakeliauti aplinkui ir paieškoti ko nors įdomaus.

Maršrutas nebuvo itin sudėtingas: į vieną pusę apie 100km, didžioji dalis tuo pačiu keliu, pasiklysti nebuvo kur. Tik tiek, kad galutinis taškas daugiau nei 800 m aukščiau nei pradinis, todėl teko į priekį gerokai padirbėti beveik nuolat kylant į kalną, o grįžtant pasimėgauti keliasdešimt kilometrų besitęsiančiu riedėjimu.

Kelionės pradžia. Galima pasidžiaugti Tokijo lygumomis.

Po 20-30 km miestas virsta į retesnius miestelius, o šie – į kaimelius. Iš abiejų pusių pradeda kilti kalvos. Kelias gan patogus, mašinų ne per daugiausiai, nes netoli ta pačia kryptimi eina platesnis ir populiaresnis greitkelis.

Pakeliui sutikau kitų, mane vis lenkiančių, dviratininkų.

Iš pradžių dar būdavo vienas kitas platesnis slėnis,

bet kuo toliau, tuo iš aukščiau tekdavo į juos žvelgti. Vaizdai nuo kalnų atsiverdavo tikrai gražūs.

Keliai nutiesti įspūdingi: pašlaitėmis, su kalvų sutvirtinimais, apsauginėmis tvoromis… Dažniausiai iš vienos pusės šimtą metrų aukštyn kyla, o į kitą pusė tiek pat leidžiasi medžiais apaugusios kalvos.

Puikiai kelionę atlaikęs dviratis laukia, kol aš stabtelėjau atsigerti vandens.

Higašikašivagibaši – tilto pavadinimas greitakalbių mėgėjams :) Išsiverstų kaip „rytinis ąžuolo tiltas“ (higashi – rytai, kashiwagi – japoninis ąžuolas, bashi – tiltas).

Sagami upės užtvanka. Už jos prasideda gan didelės Sagami marios.

Truputį iš arčiau.

Teko pamatyti iš keliasdešimt metrų viršaus ne vieną sraunią kalnų upę.

Vienoje vietoje pro namų stogus iš debesų išlindo ir patsai Fudžis.

Jau netoli savo tikslo. Miestelis su plačiom gatvėm, žmonių pėsčių ar su dviračiais beveik nematyti, visi mašinuoti.

Čia jau visai prie ežero. Niekuo per daug neišsiskiriantis miestelis.

Tik tiek, kad pašonėj turi kalną, pritraukiantį pulkus turistų. Nemažai bandančių užlipti į viršų būtent pradeda kelionę nuo Kavaguči ežero arba grįžę lieka čia porą dienų pasiilsėti.

Pats ežeras apsuptas didesniais ir mažesniais kalnais, o pakrantės nusėtos gyvenvietėm.

Atvykau vakare ir kaip tik suspėjau į prasidedantį fejerverkų festivalį. Jie vasarą vyksta daugelyje Japonijos vietų. Vieni mažesni, kiti, kaip kad šis, trunka ilgiau nei valandą ir į orą paleidžiama keliasdešimt tūkstančių fejerverkų. Žmonių susirenka taip pat daug.

Tokius festivalius paremia vietos savivaldybės, privačios kompanijos. Kainuoja brangiai, bet, kaip argumentuojama, taip pagyvinama regionų ekonomika – į festivalius susirenka tūkstančiai žmonių, vietiniai gyventojai ir smulkus verslas užsiima prekyba, apgyvendinimu. Žodžiu, visi būna patenkinti.

Čia ne iš to pačio vakaro, bet iš tos pačios vietos, o ir fejerverkai panašūs.

Tikėjausi, kad po fejerverkų dar gatvės šurmuliuos iki vėlumos, bet klydau. Žmonės ir prekybininkai gan greitai išsiskirstė, savanoriai operatyviai surinko šiukšles ir ryte jau nebuvo beveik jokio šventės ženklo.

Kita diena pasitaikė apsiniaukus. Anksti atsikėlęs apsukau aplink ratą ir nusprendžiau, kad reikia pasinaudoti proga ir keliom valandom užsukti į netoliese esantį bene didžiausią Japonijos pramogų parką Fuji High Land.

Jis gali pasigirti visu pluoštu atrakcionų, tarp kurių ir aukščiausiais bei greičiausiais šalies linksmaisiais kalneliais. Knietėjo juos išbandyti, todėl 9 val. jau stovėjau eilėje į pavadintą Eedžianaika (išsiverstų kaip „ar gi ne puiku?“). Deja, atlaukus pusvalandį (eilės ten visos apie valandą) pradėjo lyti ir paaiškėjo, kad bent kelias valandas kalneliai sustabdomi. Pora valandų pylė kaip iš kibiro, teko sėdėti ir laukti, visame parke beveik niekas neveikė. Sulaukus giedresnio oro, išsirinkau kitus kalnelius. Eilė vėl kaip minimum valandą. Kol pasiekiau vidurį, vėl ėmė lyti. Tada nustojo. Tad vėl lijo. Eilė beveik nejudėjo, bet suinvestavus į ją virš valandos laiko, nesinorėjo eiti kažkur kitur.

Eilės uodega už manęs, o aš ne visai priekyje, bet jau netoli.

Galiausiai, po trijų valandų, pasiekiau tai, kas atpirko laukimo laiką: 79 metrų aukštis, maksimalus 130 km/h greitis, virš 2 km trasa… Adrenalino prigamina tiek, kad kokį pusvalandį vaikštai kaip nesavas :) Vieno lankytojo filmukas jūtūbėj:

Bet čia buvo tik apšilimas. Per tą laiką atidarė mano pirmąjį pasirinkimą – Eedžianaika. Vėl į eilę, šįkart „tik“ truputį daugiau nei valanda laukimo. Kalneliai trumpesni, bet aukštesni, su persiverčiančiais bėgiais ir prie to dar besivartančiom kėdėm. Pamėto, kad maža nepasirodo. Vėl video, kuriame iš pradžių ir apylinkių vaizdai atsiveria:

Ir kitas emocingesnis :)

Diena jau ėjo į pabaigą, o ir įspūdžių pakako, todėl palikau atrakcionus ir vėl pasivėžinau po miestelį.

Negaliu kažko ypatingo iš jo parodyti, nebent šį gražų gėlyną.

Tikriausiai net iš nuotraukos kvepia levandomis.

Tuo nuotykiai ir baigiasi. Antra nakvynė, kėlimasis su saule, kad aplenkti dienos karščius ir riedėjimas namo. Kelias atgal lengvesnis, daug kur lėkimas su vėjeliu į pakalnę ir per pietus jau buvau Tokijuj. Tokia tad štai smagi kelionė :)

Vakaro saulės nurausvintas Fudžis.

Posted 2012/08/08 by linasd in Japonija

Tagged with ,

3 responses to “Dar sykį prie Fudži kalno

Subscribe to comments with RSS.

  1. Super! Grazi kelione :) Tik 100 km i kalna vienai dienai daugoka :) Na ir tokiu pramoginiu kalneliu kazin ar noreciau :D

    • 100km į kalną šiek tiek nuvargina. Galima daryti lengviau – į priekį važiuoti su autobusu (jie turistiniai, bagaže dviratį įdėtų), o grįžti jau su dviračiu, didžiumą kelio smagiai riedant :)

  2. Atgalinis pranešimas: Tokijo šiaurės vakarai |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: