Cikados   4 comments

Jeigu matėte nors kelis filmus, kur veiksmas vyksta vasarą Japonijoje, bent viename iš jų turėjote fone girdėti savotišką čirpimą-zyzimą. Miestuose tarp pastatų retokai, bet parkuose arba kaimo vietovėse juo būna užpildytas visas oras. Koncertai prasideda vasaros pradžioje ir tęsiasi beveik iki rudens galo. Geriau įsiklausius galima išgirsi ir įvairių variacijų, melodijų, panašiai kaip ir pievose, pilnose žiogų. Iš pradžių neaišku, kas to kaltininkas, bet įdėmiau apžiūrėjus medžius, galima pamatyti kelių centimetrų dydžio vabzdžius, kurie per dienas, atrodo, nelabai ką kitą be čirpimo ir veikia. Atrodo jie maždaug taip:

[Visos nuotraukos iš vikipedijos]

Kaip supratote, vadinasi jie cikadomis. Paplitę visame pasaulyje, yra daug rūšių, besiskiriančių dydžiu, spalvingumu ir čirpimu, kurį išgauna su specialiu organu membranų pagalba (nenaudoja trynimo kaip kad žiogai). Daugumoje valstybių cikados yra patys triukšmingiausi vabzdžiai, tad jeigu keliaudami išgirsite kažkokį garsų čirpimą, galite įtarti, jog ten jos darbuojasi. Mėgsta šiltus orus (kai vidutinė paros temperatūra vasarą sukasi apie +28-30), todėl Lietuvoje ir kitose atšiauresnėse šalyse beveik nesutinkamos arba retos.

Japonijoje gyvena apie dešimt cikados rūšių. Vadinamos jos semi, didžiausios būna apie 7 cm ilgio. Už lango savo čirpimus pradėjo prieš porą savaičių, o artimiausiu metu jis tik stiprės. Tęsiasi beveik kiaurą parą, iš pradžių trukdo susikaupti, užmigti, bet galiausiai galvoje susiformuoja tokio garso filtras ir jo pradedi nebegirdėti, nebent sąmoningai atkreipi dėmesį.

Pačioje Japonijoje cikadų čirpimas dažniausiai siejamas su vasara, karčiu. Pavyzdžiui, kaip jau minėjau, filmuose ar serialuose norit perteikti vidurvasario nuotaiką, pridedami cikadų garsai. Pasimėgaukite jais ir jūs:

Posted 2012/07/22 by linasd in Japonija

Tagged with

4 responses to “Cikados

Subscribe to comments with RSS.

  1. pasileidus visus filmukus vienu metu gaunasi visai neblogai :)

  2. Tikrai įdomiai išeina :)

  3. Panašiai ir būna, nes dažnai triukšmauja kelių rūšių cikados iš karto :)

  4. Kai kurios išties įkyrios :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: