Mažieji gyventojai   1 comment

Viena iš atostoginių veiklų yra su fotoaparatu pavaikštinėti po aplinkui esantį parką-mišką ir paieškoti įdomesnių ropojančių, skraidančių ar šliaužiančių padarėlių :) Dabar fotografuoju su nelabai iš arti pritraukiančiu objektyvu, bet po savaitės kitos turėčiau gauti makro žiedus ir galėsiu pasiūlyti galbūt įspūdingesnių kadrų. Taip pat daugeliu atvejų negaliu išsamiau papasakoti apie rastus gyvūnus, nes prireiktų kelių valandų landžiojimo po internetą vien kol atrinkčiau tikslius jų pavadinimus.

Atseit šapelis. Jų būna ant spygliuočių, primena upėse dažnai matomas apsiuvas: kirminiukas, aplink save susilipinęs iš spyglių ir žievės namelį. Vieni kabo, kiti iš lėto šliaužioja šakomis.

Iš arčiau.

Didžiausia dalis smulkios gyvūnijos – įvairaus dydžio skruzdėlės. Kadangi jų nepritraukiau nufotografuoti, tai štai medis, ar kurio jos laipioja. Suraskite aštuonisdešimt septynias ;)

Iš žiogų temačiau tik visiems įprastą žaliuką.

Pakankamai dažnas spalvingas vabaliukas.

Ir dar dažnesnis vikšrelis. Šiuo metu jų labai daug kur galima pamatyti.

Vorų daugiabutis.

Pozuotojas. Šie mėgsta tamsesnes ir drėgnesnes vietas.

Bambuko portretas.

Kitas įdomus medis – japoninė lokva. Šiuo metu pilnas klegančių paukščių, nes…

…šakose nemažai prinokusių skanių vaisių. Tik jie tvirtai ant šakų laikosi, nekrenta, todėl pačiam paragauti nelabai pavyksta. Užtat jų galima nusipirkti parduotuvėse. Skonis saldžiai gaivus, kaip slyvos, abrikoso ir dar kažko. (nuotrauka iš vikipedijos)

O čia nuotrauka pro langą. Maždaug už metro sugalvojo įsikurti širšės. Statybos vyksta jau beveik mėnesis. Nežinau, ar pavyks taikiai sugyventi. Lig šiol ramu, pro langą į vidų neskrenda, nors atidarytas ir muzika groja. Bandė pulti tik raudoną užklotą, kratomą pro langą.

Pabaigai dar vienas pavojingesnis gyvūnas. Nesu 100% įsitikinęs, bet manau, kad šis miško tamsesnėje vietoje surastas didelis sliekas yra tam tikra dėlių rūšis. Jos gyvena drėgnose šiltose vietose, prisitaikę būti sausumoje, greitai šliaužioja. Vienos rūšys maitinasi vabzdžiais, kirmėlėmis, o kitos – krauju, įskaitant ir žmonių.

Japonijos miškuose gyvena kelios tokių dėlių rūšys. Čia filmukas apie tą, kurios kraujo nesiurbia:

O čia, jeigu neišgąsdins truputis kraujo, ir ta, kuri siurbia:

Tokios sausumos dėlės ypač paplitę subtropiniuose ir tropiniuose miškuose. Maisto susiranda panašiai kaip erkės: tupi ant augalų ir laukia, kol jas ant savęs nubrauks praeiviai. Ligų, kiek teko skaityti, nenešioja, bet vis tiek nelabai smagu būtų tokią rasti tave bevalgančią.

Posted 2012/06/30 by linasd in Japonija

Tagged with

One response to “Mažieji gyventojai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Geros nuotraukos, net ir be makro ziedu. Vorai, kaip visada, fotogeniskiausi, bent jau mano skoniui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: