Atostogų pradžia su taifūnu   Leave a comment

Šiandien išlaikęs paskutinį egzaminą pradėjau vasaros atostogas. Truks jos apie du su puse mėnesio, nes daugelyje Japonijos universitetų pavasario semestras baigiasi birželio pabaigoje, o rudeninis prasideda rugsėjo viduryje arba spalio pradžioje (maniškiame – rugsėjo 10 d.) Neaišku, ką per šį laiką nuveiksiu. Norisi ir pailsėti, ir pastūmėti į priekį savo tiriamąjį darbą. Galbūt pavyks įgyvendinti abu dalykus :)

Vakar vasaros pradžią pažymėjo ir pirmasis šių metų taifūnas. Paprastai jie būna liepos-rugsėjo mėnesiais, todėl šis buvo palyginti ankstyvas. Štai koks jo takelis per Ramųjį vandenyną.

Praūžė per kelias valandas ir didelės akivaizdžios žalos aplink nepadarė, nes nebuvo itin stiprus – Tokijuje gūsiai siekė 34m/s (pati audra gali vadintis taifūnu, jeigu vėjas siekia 33m/s). Šiai ar taip buvo atšauktų skrydžių, vėluojančių traukinių, o per televiziją visą dieną įspėjinėjo, kad pasiruoškite, pasisaugokite, neikite į lauką. Universitete taip pat tradiciškai atsirado iškabinėti plakatėliai:

Kitą dieną buvo tik prilaužyta smulkių šakelių. Nieko panašaus į rugsėjį praūžusį taifūną, kuris sugebėjo ir medžių išvartyti.

Posted 2012/06/21 by linasd in Japonija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: