Meistrelis   1 comment

Rudenį bendrabutyje sklido remonto garsai – kažkas kažkur kažką gręždavo. Tarsi sieną, tarsi metalą. Tai rytais, tai dieną. Trumpai, kokią sekundę. Tada tyla ir vėl sekundę. Žiemą nurimo, bet pavasarį meistras sugrįžo. Kai gręžimas pradėjo girdėtis visai už durų, išėjau pažiūrėti. Sušmėžavo nuskrendantis nedidelis paukščiukas ir gręžimo garsas nutilo visai dienai. Įtariamasis yra, bet reikia įkalčių :)

Kitą dieną pasigirdus garsui išėjau kiek galėdamas tyliau ir prisėlinęs pamačiau, kas čia visą tą laiką vyko: atskrenda paukščiukas, nutupia ant lango rėmo (kuris čia susideda iš dviejų besislankiojančių dalių: klibančio metalinio tinklelio nuo vabzdžių ir ne itin tvirto metalinio stiklo rėmo) ir pradeda su snapu kalenti į tarpą. Kerta negailėdamas 20 ar daugiau kartų per sekundę, todėl rėmo virpesys ir sukuria garsą, tarsi kažkas sieną gręžtų. Pabaigęs pasislenka į šoną ir vėl kalena. Panašu, kad į langų tarpus būna prilindę visokių musių ar kitokių paukščiuko mėgstamų dalykų, o jis visa tai išsirankioja.

Susiradęs internete Japonijoje gyvenančių genių sąrašą ir peržiūrėjęs nuotraukas atrinkau, kad čia bus japoninis pigmėjinis genys (Dendrocopos kizuki), japoniškai vadinamas kogera (コゲラ). Nedidelis, gal kaip kielė ar dar mažesnis. Pakankamai dažnas paukščiukas, aptinkamas ne tik Japonijoje, bet ir Korėjoje, Kinijoje, Rusijoje. Susipažinimui pora video:

O šiame matosi mano minėtas greitas kalenimas, tik jo garsas kitoks, nes į medį:

Posted 2012/06/17 by linasd in Japonija

Tagged with

One response to “Meistrelis

Subscribe to comments with RSS.

  1. Atgalinis pranešimas: Kas ten kukuoja? |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: