Baigėsi universitete atostogos ir rečiau bepapildau blogą. Be to, per Japoniją iš pietų į šiaurę keliauja sakurų žydėjimo banga, todėl kelis pusdienius paskyriau nuvykimui vis į kitą parką, pasidžiaugti pavasariu ir pažiūrėt, kaip kiti švenčia hanami – žiedų šventę. Visa gamta bunda, žaliuoja, žydi, pavasariškai (o palyginus su Lietuva, tai ir beveik vasariškai) šilta…. Jeigu kada susiruoštumėte atvykti į Japoniją, rekomenduoju pasirinkti būtent balandžio pradžią, kada žydi sakuros, arba spalio galą, kada gamta nusidažo rudens spalvomis. Pamatysite gražių vaizdų, nevargins nei lietus, nei žiemos žvarbumas ar vasaros tvankumas su +35 laipsniais.
Bet grįžkime prie hanami…

Pirmi hanami ženklai buvo matomi dar net pilnai nepražydus sakuroms: žmonės ant pievelių, su maistu, plepa, žaidžia ir visaip kitaip smagiai leidžia laiką. (Centrinis Jojogi parkas)

Nemaža dalis "hanamistų" su fotoaparatais ir stengiasi įamžinti visas pavasario akimirkas. Čia būrelis pamatė kažkokias gėlytes ir vienas kitam rodo.

Žydint sakuroms, populiaresni parkai būna beveik sausakimši. Kiekvienas bando užsiimti kuo geresnę vietelę pasėdėjimui.

Kiti ir visą stalą iš dėžių susistato. Šventė vyksta visą dieną, o kai kurie išsirengia ir į naktinį hanamį.

Nors parkuose nelabai būna šiukšliadėžių, tomis dienomis pastato po visą šiukšlių vagoną, kuris greitai užsipildo.

Sakuros tada būna ne tik parkuose. Parduotuvėse galima pamatyti specialių pavasarinių prekių, kaip kad raudonų makaronų arba saldumynų su vyšnių žiedlapiais.

Aš viename iš parkų mėgavausi irgi raudonais, bet ne iš sakurų, o iš pupelių pagamintais ledais. Tokių galima rasti daugelyje parduotuvių.
Neilgai sakurų grožis tetrunka. Tokijuje jos jau baigia nužydėti ir teks laukti kitų metų hanamio.
ar triukšmingi parkų lankytojai, ar groja kokia muzikėlė?
Kai daug žmonių, tai atsiranda bendro klegesio. Bet didelio triukšmo nebūna, muzikos su savimi retas atsineša, nebent kokia kompanija pasivaišinusi sakės pradeda pati dainuoti :)
Labai gražu, tik mėlyni patiesalai nelabai :)
Neišsiaiškinau jų kilmės. Gal čia patys parkai arba savivaldybė jų užpirkus pritiesia…