Pavasarinės audros   2 comments

Vakar pro Tokiją praūžė šilta pavasarinė audra. Gerokai palijo, bet labiausiai visi buvo sunerimę dėl vėjo, kuris siekė ~27 m/s, o gūsiais ir ~35 m/s. Kuriam laikui sustabdė traukinius, nukėlė lėktuvų skrydžius, žmones paleido anksčiau iš darbo (nes audra turėjo prasidėjo po pietų). Per radiją vis pranešinėjo, kas vyksta, kokia situacija. O šiandien lyg nieko nebuvę – ramu, šviečia saulė. Situacija bent jau universiteto parke žymiai geresnė nei po rugsėjo taifūno, apie kurį rašiau. Šįkart nėra nei išverstų medžių, nei prilaužytų šakų, tik dviračiai išguldyti ant šono, jokios akivaizdžios žalos nepadaryta. Tiesa sakant, aš net pasidžiaugiu tokiu stipresniu vėju, nes jis nuo netoliese augančio apelsinmedžio viršūnės nupurto iki pat pavasario puikiai išsilaikiusių vaisių, šiandien visą maišą galėjau prisirinkti :)

Užsiminiau apie radijo žinias. Jas pradėjau kiek dažniau klausyti, kai atradau šį puslapį. Jame galima internetu klausytis trijų valstybinio NHK radijo stočių: pirma programa (R1) daugiausiai žinios ir kitokios rimtesnės laidos (panašiai kaip BBC), antra programa (R2) – daugiausiai kalbų mokymuisi, todėl išgirsite tiek kalbant angliškai, tiek vokiškai, tiek kiniškai ar korėjietiškai, o trečioji (FM) – muzikos ir meno. Tad jeigu norite, kad fone kas nors burbėtų japoniškai, galite pasileisti :)

Posted 2012/04/04 by linasd in Japonija

Tagged with ,

2 responses to “Pavasarinės audros

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kažkaip pasidarė įdomu. Pvz., yra toks dalykas: „Atleidimo nuo atsakomybės, esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms, taisyklės“. Jeigu Japonijoje dažnai būna vis kokie žemės drebėjimai, kaip jie ten vertina, ar jau force majeure ar dar ne? Balais turbūt? Ar niekuo nesiskiria nuo Lietuvos? Gal kvailas klausimas, bet jis kylo ir reikalauja kažkokio atsakymo :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: