Knygos ir plokštelės   1 comment

Šiandien padariau išvyką į centrą. Pirmiausia išlipau Šindžiuku ir užėjau į porą knygynų. Dar nuo pernai tebeturėjau už Lietuvos pristatymą mokykloje gautą 5000 ienų dovanų čekį, kurį priima daugelis parduotuvių, bet su juo galima pirkti tik knygas. Vis ieškojau, kam čia tas ienas išleidus, kol galiausiai apsistojau prie valgių knygų. Štai kokios labiausiai sužavėjo ir dabar jau guli mano lentynoje:

Šios pirmos dvi apie sausainius ir kitokius susijusius gaminius. Gražios pavartyti, daug nuotraukų ir įdomių receptų (kai kurie su japoniškais ypatumais, kaip kad žalios arbatos sausainiai), visi veganiški. Ko dabar trūksta, tai tik orkaitės namuose :)

O trečia iš makrobiotinės virtuvės. Irgi graži ir spalvota, įkvepia gaminti. Tik tiek, kad dalis receptų reikalauja japoniškesnių produktų, kuriuos Europoj sunkiau rasti.

Apsipirkęs knygom patraukiau į antrą šiandienos tikslą – plokštelių mugę. Ji vyko netoli Ikebukuro stoties, apie 4 km nuo Šindžiuku. Mugė vyksta porą kartų į metus, didelėje salėje, kur įvairios įrašų parduotuvės suveža savo atsargas ir po jas galima vienoje vietoje pasikuisti.

Tikėjausi, kad bus naujesnių plokštelių, bet paaiškėjo, kad 90% pasirinkimo yra 60-tųjų – 80-tųjų muzika, daugiausiai džiazas, rokas, disco ir soul. Nepaisant to, paskirti porą valandų kalno plokštelių peržiūrėjimui visada smagu :)

Žmonių buvo visai nemažai, daug pagyvenusių melomanų, ieškančių kuo papildyti savo kolekcijas. Nors nemažai plokštelių ne tokios ir brangios (100-1000 ienų), retenybių taip pat netrūko. Ant kai kurių buvo galima rasti 90 000 ar daugiau ienų kainą (~3000Lt).

Mano laimikis nedidelis: trys septyncolės, iš kurių dvi Beck’o, o likusi – 70-tojo dešimtmečio japoniško filmuko Candy Candy garso takelis. Gal kas pamena, rodydavo jo serijas ir Lietuvoje :) Su juo ir pabaigsiu dienos pasakojimą.

Posted 2012/03/03 by linasd in Japonija

Tagged with ,

One response to “Knygos ir plokštelės

Subscribe to comments with RSS.

  1. Gal naujos knygos ikveps papildyti GT puslapio receptu “knyga“… ;)
    Candy Candy prisimenu, megiamas filmukas buvo :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: