Nesibaigiantys laisvadieniai   1 comment

Pastarosios dienos buvo pakankamai ramios. Penktadienį baigėsi atostogos ir nuėjau į porą paskaitų, bet jose dar pošventinės nuotaikos, nes nei dėstytojai labai rimtai į darbą kibo, nei studentai gausiai susirinko. Nemažai klasiokų-kursiokų išvažinėję po užsienius arba grįžę namo ir dar nebuvo parvykę atgal į universitetą. Prie to prisidėjo ir tai, kad šiandien (sausio 9-tą) Japonijoje laisvadienis, todėl po pirmos darbingesnės dienos iškart iškrito ilgas savaitgalis, tikriausiai paskatinęs daugelį keliom dienom prasitęsti atostogos.

Aš paskutinę atostogų dieną pagaliau prisiruošiau išvykti į „centrą“. Pirmą kartą po atvykimo ilgesniam laikui užsukau į bene judriausias miesto dalis – Šindžiuku ir Šibują. Daug prisivaikščiojau, nes atvykau į Šindžiuku, o tada pėsčiomis nuėjau kelis kilometrus iki Šibujos. Dauguma vietų jau išvaikščiotos, tereikėjo atgaivinti atmintį kas kur yra. Nieko ypatingo nenuveikiau ir daug papasakoti negaliu: užėjau į didelį knygyną, palandžiojau mažesnėmis gatvelėmis, prasigrūdau per turistų pilną Haradžiuku ir prisidėjau prie tų neva 99 999 kitų žmonių, kurie kasdien kerta aktyviausią Japonijoje (o gal ir visame pasaulyje) priešais Šibujos stotį esančią sankryžą. Ji tapus vienu iš modernios Japonijos simbolių ir tikriausiai daugelio yra ne kartą matyta iš filmų ar nuotraukų.

Vienas rimtesnis video su Šibujos vaizdais ir sankryža:

Kitas linksmesnis:

Na ir dar vienas, kur kažkas filmavo sankryžą visą parą ir bandė surasti ar ji kada nors būna tuščia. Pasirodo būna – 9 sekundes! :)

Dar truputį apie tai, kodėl šiandien laisvadienis. Vadinasi šį diena 成人の日 (seidžin no hi), o išsiverstų kaip „tapimo suaugusiais diena“ arba „pilnametystės diena“. Ji nukreipta į visus, kuriems tądien yra suėję 20 metų, kad paskatintų susimąstyti, jog jie jau tapo suaugusiais ir yra įgavę naujų privilegijų, bet tuo pačiu ir pareigų. Ta proga vyksta įvairios ceremonijos ir šventės, pradedant oficialiomis kalbomis vietos savivaldybėse, ėjimais į šventyklą ir baigiant šeimos arba draugų vakarėliais. Naujieji pilnamečiai (kaip kad čia jie vieni kitus vadina – 新成人, šinseidžin) visaip išsipuošia, apsirengia kimono, kostiumais ar kokiais kitais iškilmingesniais rūbais.

Vėl pora video, kad geriau iliustruoti kas čia kaip. Pirmasis apie labai oficialią ceremoniją šintoistinėje šventykloje, o antrasis – vieno vaikino asmeninis pasakojimas.

Posted 2012/01/09 by linasd in Japonija

Tagged with , , ,

One response to “Nesibaigiantys laisvadieniai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Bežiūrint tuos video su sankryžomis kilo tik viena mintis: “žmogiukai-vabaliukai“ :D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: