Dingstantys dviračiai   Leave a comment

Šiandien nuvažiavau iki banko sumokėt už nuomą ir pamačiau vaizdelį kaip savivaldybės darbuotojai surinkinėja nuo šaligatvio dviračius:

Graudu žiūrėti, bet tokia čia jau tvarka, kad į dviračius žiūrima gan griežtai. Prie stočių jų palikti negalima, išskyrus mokamas ir privačias parduotuvių aikšteles. Jeigu jos pilnos, galima rinktis iš pavažiavimo puskilometrį nuo stoties ir dviračio palikimo kokiame nors ramiame užkampyje, arba pastatyti jį prie šaligatvio. Pastarasis pasirinkimas yra labai rizikingas, nes geriausiu atveju grįžęs rasi ant dviračio įspėjantį lapelį, o blogiausiu – dviračio apskritai nerasi, nes jį bus išvežęs savivaldybės sunkvežimiukas. Tokie dviračiai „nelegalai“ patenka į specialią aikštelę, kur kurį laiką saugomi, o neradus šeimininko patampa metalo laužu. Tam, kad pasiimti dviratį iš aikštelės, reikia sumokėti baudą, svyruojančią nuo 1000 iki 6000 ienų (~34-200lt, priklausomai nuo Tokijo rajono). Kadangi atsiėmimo mokestis didelis, o už neatsiėmimą baudų (kiek domėjausi) nėra, kai kurie žmonės tokiu būdu tiesiog atsikrato nenorimų dviračių – palieka juos neleistinoje vietoje ir tiek.

Visa ši sistema gal būtų ir nieko, jeigu ją padarytų lankstesnę. Pavyzdžiui, paliktus dviračius pirmiausia sužymėtų įspėjančiais lapeliais, o po poros savaičių surinktų tik tuos, kurie vis dar tuos lapelius turėtų, t.y. būtų iš tikro palikti ir nenaudojami. Kita idėja yra padaryti paprastesnę tvarką tokius apleistus dviračius pasiimti jų norintiems. Ieškodamas dviračio buvau nuėjęs į vietinę saugojimo aikštelę, ten dviračių kalnai, kai kurie tikrai puikios būklės, bet jų nei pardavinėja, nei kitaip atidavinėja, o vėliau išveža kaip metalo laužą. Kažkokia netvarkinga tvarka :)

Posted 2011/12/26 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: