Teno tandžiobi   Leave a comment

Vos spėjo prasidėti žiemos semestras, štai jau ir atostogos. Švenčių proga laisvos dvi savaitės, nuo rytojaus iki Trijų Karalių. Šiaip Kalėdos Japonijoje net ne laisvadienis ir labiau siejasi su komercine jų puse: pirkimu, dovanėlėmis, akcijomis ir pan. Populiaru Kūčių vakarą visai šeimai suvalgyti „kalėdinį tortą“, kurie čia kone kiekvienoj parduotuvėj reklamuojami jau nuo lapkričio pradžios, apsikeisti dovanomis. Be to, Kalėdos siejamos su galimybe poroms romantiškai praleisti laiką, savo simpatijai prisipažinti meilėje ir taip pat kažką mielo padovanoti. Žodžiu, Jėzus ar saulėgrįžą čia nelabai prie ko :) Todėl maniškės atostogos nuo Kalėdų iki Trijų Karalių labiau dėl to, kad mokausi save krikščioniškų vadinančiame universitete.

Apie Kalėdas ir Naujus Metus dar parašysiu daugiau už kelių dienų, o šiandien apie dar vieną šventę, kuri bus rytoj, gruodžio 23-iąją. Ši jau „rimtesnė“, paskelbta kaip laisvadienis, o to priežastis pakankamai paprasta – tądien yra gimęs dabartinis Japonijos imperatorius Akihito. Gimtadienio paminėjimas nėra kažkuo labai ypatingas: ryte atidaromi Tokijaus centre esantys imperatoriškieji rūmai, į kuriuos šiaip eiliniai žmonės kitom dienom negali patekti, ten sueina minios žmonių, susirenka kieme, į balkoną išeina imperatorius, pasako trumpą kalbą, visi šaukia ir mojuoja vėliavėlėm, o tada išsiskirsto. Kalba būna vos kelių sakinių, joje Akihito padėkoja už sveikinimus ir užsimena apie vieną svarbiausią to meto įvykį. Tarkime, niekas neabejoja, kad šiemet tikrai kažką pasakys apie kovo mėnesio žemės drebėjimą ir cunamį, padrąsins visus susitelkti nelaimės akivaizdoje.

Štai kaip visa tai atrodė prieš porą metų:

Pats nežadu bandyti ten rytoj įsigrūsti, pažiūrėsiu kalbą per youtube arba televizorių. Tuo labiau kad imperatorių gyvai jau matęs, kai jis Lietuvoj svečiavosi :)

Posted 2011/12/22 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: