Japoniški saldumynai   5 comments

Mėgstu karts nuo karto pasmaližiauti, todėl retai kada praleidžiu progą išbandyti kokį įdomesnį vietinį japonišką saldumyną. Jeigu apsiribotume tradiciniais, beveik visi jie bus pagaminti iš lipnių ryžių košės, pagardintos pupelėmis, sezamais, sojų miltais arba kokiomis nors žolelėmis. Sudedamųjų dalių nedaug, bet jos panaudojamos pakankamai kūrybiškai. Gal kada prie progos nufotografuosiu didesnę saldumynų įvairovę, bet šiandien tik trys pastarųjų dienų paragavimai.

Lipnių ryžių pyragėliai, įdaryti saldžiomis raudonomis pupelėmis. Pačiuose ryžiuose yra įmaišyta juos žalsvai nudažančio kiečio miltelių ir viskas įvyniota į šviežią vietinės ąžuolo rūšies lapą. Skonis pakankamai unikalus.

Iš smalsumo nusipirkta dėžutė.

Viduje įrangytas vienas maišiukas su saldžių pupelių uogiene, praskiesta sojų pienu, o kitame įpakuotas ryžių tešlos gabalėlis.

Viską išpili, pakaitini mikrobanginėje ir turi karštą saldžią sriubą.

Kažkur plūduriuoja ir suminkštėjęs tešlos gniužulas. Vaizdas grynai kaip iš paveiksliuko :)

O čia jau rytinė tradicija prieš paskaitą eiti į valgyklą išgerti žalios arbatos. Ją dalina nemokamai, tiesiog prisipili štai iš tokio aparato.

Nelabai čia žaliai atrodo... Kartais aparatas sukvailioja ir įpila pakankamai stiprios, o kartais padaro visai silpną. Nuotraukoje gal vienas iš pastarųjų atvejų.

Prie arbatos labai tinka šis iš pirmo žvilgsnio įtartinai atrodantis dalykas.

Čia tiesiog trys iešmeliai vėlgi ryžių tešlos gabaliukų, kurie aplieti itin skaniu cukraus ir maltų juodųjų sezamų sirupu.

Ir dar vienas video, kaip daro kelis kitokius saldėsius:

Be šių tradiciškesnių saldumynų, Japonijoje yra galybė visokių iš Europos importuotų ir pajaponintų bulkučių, keksiukų, pyragėlių, pudingų, blynelių ir pan. Bet apie juos gal kitą kartą.

Posted 2011/12/21 by linasd in Japonija

Tagged with

5 responses to “Japoniški saldumynai

Subscribe to comments with RSS.

  1. Įdpmu. Ačiū!

  2. :Q kaip viskas skaniai atrodo. Man net seilės išsiskyrė…

  3. geras geras. o kaip vadinasi jų tokie cukriniai ledinukai gyvūnėlių ar kokių kitokių formų? panašūs, kaip pas mus kaziuko mugėje kad pardavinėja (gaidelius dažniausiai). teko matyti, kaip gatvėje dėdulė iš skystos karštos to cukraus masės lipdo formeles ant pagaliuko. :)

    • Tikslaus pavadinimo nežinau. Visi kieti cukriniai saldainiai vadinami „ame“, o paskui pridedamas papildomas žodelis, nusakantis tikslesnę rūšį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: