Eco-Products 2011   Leave a comment

Ketvirtadienį po pietų vėl nusibeldžiau į Tokijo pakrašty esantį Tokyo Big Sight pažiūrėti tikriausiai didžiausios metuose ekologiškų produktų parodos Eco-Products 2011. Prieš mėnesį rašiau apie ten pat vykusią kitą, skirtą daugiausiai maistui, o ši buvo apskritai apie bet kokias daugiau ar mažiau „žalias“ inovacijas. Be to ir žymiai didesnė, apėmusi dvi didžiules sales ir per tris dienas sutraukusi, kaip skelbia organizatoriai, apie 180 000 lankytojų.

Kompanijų čia buvo galima pamatyti pačių įvairiausių, nuo plieno liejyklų iki tualetų gamintojų.

Visi susigalvoję savų žalių idėjų ir stengiasi pasirodyti ekologiškais. Problema tik ta, kad tą žalumą labai sunku pamatuoti ir tikrai mažiau aplinkai kenkiantį daiktą atskirti nuo viešųjų ryšių kampanijos. Kitaip tariant, tokiose parodose greenwashing galima sutikti jei ne ant kiekvieno, tai bent ant kas antro kampo. Kur yra kas per daug nesigilinau, nes teko per trumpą laiką apžiūrėti abi sales, tad tiesiog šiaip kelios įdomybės.

Vienas iš labai populiarių būdų stendams pritraukti žmonių dėmesį yra visokių viktorinų rengimas. Tarkime, duoda knygelę, kur reikia atsakyti į klausimus ir surinkti antspaudėlius. Teisingi atsakymai būna paslėpti kompanijos paviliono plakatuose, lankstinukuose ar kur kitur.

Antspaudėliai dar ne viskas. Kartais tenka pasėdėti ir prie kompiuterio, atsakinėjant į klausimus „ar tiesa, kad naujasis kompanijos xxx produktas yyy gaminamas iš perdirbtų medžiagų?“ ir pan.

Bet dažniausiai tiesiog gauni lapą, kur reikia sužymėti varneles.

Už visas šias pastangas esi apdovanojamas kokiu nors niekučiu. Geriausiu atveju mažu užklotėliu, bet per neapsižiūrėjimą gali sugaišti kelias minutes ieškodamas atsakymų į keisčiausius klausimus ir gauti tik kalendoriuką arba tušinuką. Žodžiu, reikia būti atidiems :)

Vienas iš įdomesnių eksponatų buvo naujieji elektromobiliai. Jų pavyko rasti jau net visus tris. Čia Nissan Leaf.

Bet labiausiai iš pardodos tikriausiai sužavėjo gyva superlaidininkų demonstracija.

Čia filmukas apie tai iš kitos parodos:

Besisukantis levituojantis diskas su pilna skardine limonado.

Stendą prižiūrėjo labai draugiškas Tarptautinio superlaidumo technologijų centro darbuotojas.

O šiaip visa likusi paroda yra tokie ir panašūs stendai. Kadangi labai kažko ypatingo juose neieškojau, daug ko papasakoti ir negaliu.

Pabaigai nuotrauka su netikėtai aptiktu veganišku ir visai skaniu sumuštiniu su „dešrele“. Eilinį kartą už jį tenka padėkoti Loving Hut restoranams, į kuriuos dažnai užsukdavau Korėjoje, bet vienas kitas yra ir Japonijoje.

Posted 2011/12/18 by linasd in Japonija

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: