Gėrybės   Leave a comment

Vieną dieną į duris paskambino paštininkas ir įteikę visą dėžę… persimonų. Atkeliavo jie iš pat Sado salos, kurioje gyvena prieš kelis metus Tokijuje sutiktos Yuko tėvai. Pas juos teko pabuvoti porą kartų ir prie progos tikriausiai dar ne sykį bus galima nuvykti.

Visi labai minkšti ir skanūs, todėl ilgai netruko suvalgyti :-) Kadangi persimonai (kaip ir avokadai, mangai ir pan.) noksta gan įnoringai, yra vienas būdas kaip tai paspartinti. Pakanka ant kiekvieno vaisiaus lapelių užlašinti po porą lašų alkoholio ir sudėti į sandarų indą arba maišiuką. Alkoholis garuodamas reaguoja su vaisiuose esančiom medžiagom ir per savaitę visi persimonai sunoksta daugmaž vienodai.

Kad jau apie maistą, tai dar viena užsilikus nuotrauka iš mokyklos, kurioje dariau pristatymą. Pagamino atskirus vegetariškus pietus. Paprasti, bet skanūs ir sotūs.

Kas gal mažiau žinoma, tai viršuj kairėj esantis valgis „konjaku“, gaminamas iš vieno augalo šaknies. Tokie gan beskoniai želiniai drebučiai. Šalia yra tofu su čili padažu. O visa kita gal pažįstama.

Posted 2011/11/11 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: