Savaitės veiklos   Leave a comment

Nesu paskutiniu metu aktyvus blogo rašytojas. Visos dienos užsipildo veiklom, bet jau ne už kalnų savaitės ar dviejų atostogos ir bus galima truputį atsikvėpti. Negaliu sakyti, kad persidirbu ar persimokinu, visi užsiėmimai pačiam labai įdomūs, bet truputį nuo to atitrūkti nepakenktų. Tiesa, prieš tai dar bus sesija, su keliais didesniais japonų kalbos atsiskaitymais.

Šiaip ar taip, per savaitę sugebėjau pabuvoti keliuose vietose už universiteto ribų. Pirmiausia, antradienį užsukau į nostalgiškai dvelkiantį Koendži rajoną, kuriame gyvenau prieš ketverius metus. Jokių didelių pasikeitimų ten nėra, vis toks pats jaunatviškas ir bohemiškas Tokijo rajonas. Tiesa, Vasedos bendrabutis nors dar tebestovi, bet jau priklauso kitam universitetui.

Ketvirtadienį buvo laisvadienis, mat Japonijoj tada švenčiama Kultūros diena. Ta proga nuvažiavau iki Tokyo Big Sight parodų rūmų, kur vyko tarptautinė ekologiškų produktų paroda. Tikėjausi kažko didesnio, bet viskas vienoje salėje, kurią galima iš lėto apeiti per valandą. Nepaisant to, atmosfera gan smagi, pakalbinau kelis dalyvius, gavau visokių nemokamų paragavimų ir porą maišiukų česnako iš vieno ūkininko :)

Viena iš parodos alėjų.

Japoniški makaronai.

 

Mielas formas įgavusi ekologiška medvilnė.

Patikęs logotipas.

Tiesiog skanus sausainis.

Patys parodų rūmai ganėtinai užkampyje, nuo Mitakos reikia važiuoti virš valandos, pakeičiant kelias metro linijas. Nuvažiavau su viena, į kiek tolimesnę stotelę, o nuo jos porą kilometrų pasivaikščiojau. Aplink daugiausiai industriniai pastatai, gamyklos.

Grįžau kiek kitaip, dalį kelio pavažiavęs su Yurikamome liniją. Jeigu kada būsit Tokijuj, rekomenduoju ja pasivėžinti. Visi bėgiai pakelti ant kolonų, todėl atsiveria daug įdomių miesto vaizdų.

Šeštadienį vykau į jau anksčiau minėtą mokyklą, kur vyko tarptautinė diena ir pasisiūliau papasakoti apie Lietuvą. Be manęs buvo dar keli pristatinėtojai iš Indijos, Kanados, Suomijos, Turkijos, Amerikos, Taivano ir kitų šalių. Viskas praėjo gan sklandžiai. Visus išskirstė po atskiras klases, ten reikėjo pakalbėti 20 minučių, tada atsakyti mokiniams kilusius klausimus ir nuėjus į kitą klasę viską pakartoti dar kartą. Nebuvo taip sudėtinga tą laiką prastumti kaip tikėjausi: parodžiau nuotraukų, kaip ta Lietuva atrodo, kas joje vyksta, kokia istorija, palyginau su Japonija, papasakojau apie Sugiharą… nelabai daugiau į skirtą laiką ir eina sutalpinti. Mokiniai ramūs, tie, kuriems visa tai nelabai įdomu tiesiog miegojo užsikniaubę ant suolo, o ne kėlė šurmulį. Tiesa, tokių iš ~25 vaikų buvo du ar trys.

Galiausiai vakarykštė diena, per kurią Hommos kvietimu nuvykau į budizmo muziejų ir šventykloje vykusią jų pačių tarptautinę dieną. Pažiūrėjom filmą, buvo mini meditacija, budistinės giesmės, o po to valgykloje šiek tiek vaišių. Nieko ypatingai sužavėjusio nenutiko, tik nustebino, kad budistai ne tokie jau dideli vegetarai kaip kad ilgokai įsivaizdavau – pačioje valgykloje mėsiškus valgius pardavinėja.

Štai ir visos savaitės įdomumai.

Posted 2011/11/07 by linasd in Japonija

Tagged with , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: