Taiko   Leave a comment

Prieš porą savaičių iš universiteto gavau pasiūlymą sudalyvauti netoliese esančios Miodžio mokyklos „tarptautinėje dienoje“, į kurią kviečiami užsieniečiai papasakoti apie savo šalį, palyginti ją su Japonija. Pagalvojau kodėl gi ne ir šiandien nuvykau į trumpą orientacinį susirinkimą, kur papasakojo kas ten ir kaip bus. Gal dėl to, kad gan stipriai lijo, iš 12 užsiregistravusių dalyvių atvyko tik keturi: aš, vaikinas iš Kanados ir dvi jau senai čia gyvenančios moterys, viena iš Australijos, o kita iš Suomijos. Pačios mokyklos daug nepamačiau, tad negaliu nieko papasakoti. Tiesiog pasėdėjom valgykloje kartu su dviem anglų kalbos mokytojais, pakalbėjom, užpildėm visokių lapų, o paskui pakvietė pažiūrėti japoniškų „taiko“ būgnų būrelio repeticijos.

Pasirodo, kad Miodžio garsėja kaip viena stipriausių būgnuotojų visoje Japonijoje, ką „repeticija“, o tiksliau mums surengtas mini koncertas ir patvirtino. Pagrojo tikrai gražiai ir profesionaliai, o dar ir uždaroje patalpoje, todėl efektas buvo labai stiprus – būgnų garsus girdi ne tik ausimis, bet jauti ir visu kūnu. Pabandžiau šį tą įrašyti su telefonu, bet jis toli gražu neperteikia ne mažos dalies viso įdomumo, nors bendrą vaizdą galima susidaryti:

Čia berods tas pats kūrinys tik jau lauke ir geresnės kokybės:

Tokio tipo Taiko būgnų pasirodymai yra palyginti naujas muzikos stilius, atsiradęs tik po karo, bet greitai išpopuliarėjo ir dabar prisikūrę daug būgnuotojų grupių, rengiami ištisi festivaliai.

Gal prigytų tokie būgnų būreliai ir Lietuvos mokyklose? O gal jau yra kažkur?

Posted 2011/10/22 by linasd in Japonija

Tagged with

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: