Budistai ir VegFest   4 comments

Savaitgalį buvau po pusdienį išvykęs į dvi vietas. Šeštadienį Homma pakvietė į budistinę šventykla pažiūrėt skulptūros įšventinimo procedūros. Kadangi jis gan uolus budistas, turiu progos paklausinėti visokių gilesnių man kylančių klausimų, ką tas ar anas budizme reiškia, bet kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių – prasideda visokiausios dogmos ir ezoterikos, kurios man visai nereligingam žmogui sunkiai suprantamos. Na, bet grįžtant prie šventės, tai ji nebuvo itin ypatinga. Tiesa, žmonių labai daug, todėl į pagrindinę salę leido tik vienuolius ir kitokius VIP’us, o likusieji turėjo kituose kambariuose stebėti viską per ekraną. Užtruko apie valandą, per kurią prigiedojo giesmių ir maldų, aukojo gėles ir smilkalus, skaitė specialius tekstus ir skambino įvairiais gongais. Žodžiu, toks savotiškas spektaklis :)

Čia įėjimas į pagrindinį pastatą. Viskas gan nauja, pastatyta po Antrojo Pasaulinio karo, nėra tradicinių medinių namelių. Viduj kažkodėl fotografuoti neleido, nors ten viskas labai kukliai ir minimalistiškai.

Išeinant padovanojo mažą molinę Budos skulptūrėlę, kopiją tos, kurią ir įšventino. Bus prisiminimui :)

Tuo tarpu sekmadienį myniau su dviračiu į jau minėtą Haradžiuku, nes netoliese vyko kasmetinė vegetariško maisto mugė. Pakankamai didelis renginys, su daug kompanijų pristatančių savo gaminius ir dviejose vietose vykstančiais koncertais.

Pagrindinė alėja, kuri tesiasi gal 200-300 metrų ir visais pakrasčiais nustatyta palapinėmis.

Oras pasitaikė labai geras – sugrįžo vasariška šiluma su +29 ir išlindo prieš tai porą dienų nebuvusi saulė, tad ir žmonių netrūko. Išragavau visokių skanumynų, kaip kad spurgų iš okaros, pyragėlių su mėlynėm ar veganiškų burgerių, pakalbėjau su keliais žmonėm ir laikas gan greitai prabėgo.

Šio blogo pagalba mugėje sutikau Agnę – neseniai į Japoniją atvykusią ir šiuo metu Vasedoje besimokančią studentę iš Lietuvos, ir turėjau progą po ilgesnio laiko tarpo pakalbėti lietuviškai :) O einant pro vieną palapinę laukė ir kita lietuviška staigmena:

O šalia buvo ir šis kawaii žvėriukas, kurio nuotrauka negaliu nepasidalinti:

Lyg visos mugės būtų maža, šalia vyko suneštinis sendaikčių turgus, kur bet kas gali pardavinėti ką tik sugalvoja.

Daugiausiai rūbai, bet yra ir šiaip rakandų, o kartais ir pakankamai neįprastų dalykų. Kainos nesikandžioja: tarkime, radau originalius ir kaip nauji atrodančius Radiohead ir Bjork diskus po 2lt. Reikės prie progos kitais sekmadieniais vėl atvažiuoti.

Posted 2011/10/17 by linasd in Japonija

Tagged with , , ,

4 responses to “Budistai ir VegFest

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kokia ta lietuviska staigmena? Kazkaip neiziuriu kazko pazistamo :?

    Jevgenijus
  2. Kad ir buciau vezes, bet situ nepazistu :D

    Jevgenijus
  3. Atgalinis pranešimas: Du savaitgaliai |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: