Beveik   3 comments

Senokai berašiau, nes įsisukau į rutiną ir nieko ypatingesnio nenuveikiu. Na, beveik nieko. Keletas tų „beveik“:

1) Vieną vakarą universiteto valgykloj vyko dekano organizuotos naujų studentų sutiktuvės. Pusę laiko žaidėm komandinius neva susipažinimo žaidimus, o likusį laiką prie stalų mėgavomės paruoštom vaišėm. Nei nuobodu, nei labai įdomu. Kai duoda nemokamo maisto, labai skųstis negali :)

2) Savaitgalį nuvažiavau iki Haradžiuku – bene madingiausio ir įvairiapusiškiausio Tokijo rajono. Pasijautė, kad gyvenu kiek toliau nuo centro, nes maniškėje Mitakoje užsieniečių taip ryškiai nesimato, gan ramu, žmonių palyginti mažai. Tuo tarpu Haradžiuku pilnas turistų, šiaip žmonių grūdalynė, vienur garsiai skamba muzika, kitur rėkauja prekiautojai. Žodžiu, veiksmas vyksta. Čia vienas video iš aplinkinių gatvelių:

3) Būdamas Haradžiuku užėjau ir vieną mugę. Nežinau kokia tematika ji buvo, tiesiog daug prekiautojų visokiom rudens gėrybėm, pradedant ryžių maišais ir baigiant obuolių sultim.

Labiausiai patiko marinuotų ridikų staliukas. Buvo galima išragauti visokių rūšių:

Nieko gero nenusipirkau, nes niekas labai nesužavėjo, o ir kainos nemugiškos, šiek tiek užkeltos.

4) Toliau tęsiu įsikurdinėjimą. Naujausias daiktas namuose yra ši sunki kaip akmuo dėžutė – Yamaha AX-700D. Eilinį kartą užtikau atiduodamą per Freecycle kartu su keturiom kolonėlėm. Tiesa, dvi iš jų jau baigia savo dienas – didieji garsiakalbiai paplyšę ir esant daugiau žemų dažnių ima braškėti. Išskyrus tai visai gražiai groja.

Pas stiprintuvo atidavėją nuvažiavau dviračiu, galvojau, kad sugebėsiu kažkaip viską parsivežti. Nepavyko… Teko sudėti kolonėles į dėžę ir nunešus atiduoti visai netoli buvusiai Jamato juodajai katei. Taip vadinasi viena iš didesnių siuntinių pervežimo tarnybų, kurios maži dėžėm užversti padaliniai išsibarstę po visą Tokijų. Tereikia į bet kurį iš jų nunešti savo siutinį, duoti adresą ir vėliausiai kitą dieną jis jau bus pristatytas. Tuo tarpu stiprintuvą šiaip taip susitalpinau į kuprinę ir parsivežiau pats.

Įdomi dar tokia detalė, kad priduodamas siuntinį pamiršau kaip rašosi Mitakos antras hieroglifas. Pirmasis labai lengvas – 三 (trys), o antras jau suktesnis, iš 24 brūkšnelių – 鷹 (erelis). Palikau ten tarpelį, surašiau visa kita ir sakau darbuotojui, kad neprisimenu Mitakos „taka“ hieroglifo. Jis pasiėmė mano pildytą lapą, pasilenkė pats rašyti, kelias sekundes galvojo, tada išsitraukė telefoną, susirado žodyne Mitaką ir pažiūrėdamas į ekraną užrašė. Pasirodo ne man vienam čia taip „užkrinta“ :)

5) Vakar per japonų pamoką įvyko nestiprus, bet gan ilgas žemės drebėjimas. Beveik minutę jautėsi lingavimas. Visi sėdėjo nuščiuvę ir laukė kas dėsis toliau, bet nurimo ir tiek. Čia Japonijos seismologų nupieštas paveiksliukas – epicentre buvo keturi balai, o kol atėjo iki Tokijo teliko du. Šis drebėjimas buvo jau trečiasis, kurį pajaučiau per kiek daugiau nei mėnesį nuo atvykimo.

Posted 2011/10/11 by linasd in Japonija

Tagged with , , ,

3 responses to “Beveik

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kaip smagu kad netyčia užtikau šį blogą, tik kažkaip keista skaityti lietuviškus atsiliepimus apie žemės drebėjimą, kurį pati turėjau galimybę pajausti! (Nuo rugsėjo gyvenu Tokijuje). Nuo šiol būsiu šio blogo gerbėja, labai įdomios ir smagios įžvalgos apie gyvenimą Japonijoje. :)

  2. Būtų nuostabu, jau pasiilgau lietuvių kalbos. Tik nežinau kaip man gauti Tavo kontaktus, o ir savų nelabai noriu čia viešai skelbti :>

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: