Kai kas labai japoniško   Leave a comment

Šią savaitę sėdžiu prie knygų. Pirmiausia tenka ruoštis japonų kalbos pamokoms, nes kiekvieną dieną vis po kitą atsiskaitymą, o šiandien neseniai grįžau iš didesnio egzamino, patikrinančio viską, ką per mėnesį praėjom. Nors daug kas žinoma, bet japonų kalboje pakanka pažerti mokiniams 50 sudėtingesnių hieroglifų ir jie jau turės ką veikti. Tad taip ir sėdžiu prie lapo paišydamas visokius 調査, 現代人 arba 程度. Kai praeina pirminis smalsumas, kas tai per ženkliukai ir kokią prasmę jie su savim nešasi, pripuola tikriausiai daugeliui japonų kalbą besimokančių pažįstamos mintys: „kodėl turint savą skiemeninę abėcėlę iš viso vargstama su tais hieroglifais?“. Bet čia jau klausimas su daugiau nei 100 metų istorija ir visi į jį atsakantys turi po pluoštą „už“ arba „prie“ argumentų. Kol palaikantys hieroglifus laimi, teks man ir toliau bandyt į galvą susidėti tuos kelis tūkstančius sumazgytų brūkšniukų.

Kadangi savaitė moksli, niekur per daug nebuvau nuklydęs už universiteto ribų. Tik suvažinėju iki parduotuvės ir apsuku ratą gyvenamųjų namų gatvelėmis. Apie namus parašysiu kitą kartą, o dabar kai kas parduotuvinio ir labai japoniško – nato suši:

Sušį rasti dabar galima beveik bet kur pasaulyje, bet nato (specialiom bakterijom fermentuotos sojų pupelės) yra viena iš tų japonybių, kuri beveik nepaplitus už šalies ribų. Tikriausiai dėl to, kad pagaminus greitai genda, o skonis toli gražu ne visiems priimtinas. Bet man visai patinka, todėl ir šitą sušio su nato kombinaciją mielai išbandžiau ir skaniai suvalgiau.

Čia vienas video apie nato, parodo kaip tas daiktas atrodo ir su kuo valgomas :)

Posted 2011/09/30 by linasd in Japonija

Tagged with ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: