Po taifūno   9 comments

Kokias keturias valandas stiprokai pasitrankęs, vakarykštis taifūnas sutemus pasitraukė iš Tokijo. Ryte pasimatė rezultatai:

Nors atrodo nelabai kaip, didesnės žalos universitetui berods nepadaryra. Neužgriuvo medžiai ant pastatų, niekas nebuvo sužeistas. Po pietų jau buvo viskas aptvarkyta, tik išvirtę medžiai dar gulėjo. Pagal kasmetę patirtį dar turėtų būti keli taifūnai, nes jų sezonas baigiasi spalio pabaigoje. Tik neaišku, ar jie eis per patį Tokijų.

Posted 2011/09/22 by linasd in Japonija

Tagged with

9 responses to “Po taifūno

Subscribe to comments with RSS.

 1. Linai, vis rūpi paklausti, ar teko susidurti su Taiji delfinų tema, pačių gyventojų požiūriu. Gal Tau įdomu būtų kada sutikti Izumi Ishi-san, buvusį medžiotoją, organizuojantį stebėjimo išvykas? Aplankyti Mikura salą, kurioje galima sutikti laisvus delfinus? Apskritai šita tema šaunu būtų sulaukti atskiros rubrikos ir įžvalgų.

 2. Dėkui už nuorodą ir priminimą :-) Buvau skaičiusi, po tam tikro laiko skaitant išplaukia nauji atspalviai. Man buvo įdomu vietoje gyvenančių požiūris. Neįmanoma tiek išplėsti veiklos, kad galėtum vienodai svariai rūpintis visų esamų rūšių gerove, todėl atskiros žmonių grupės ir pasirenka tam tikras sritis. Šią vasarą užsiauginau du vištukus, kuriuos ištraukiau iš mirtininkų konteinerio paukštyne. Jie gyvena laisvai šalia namelio. Noriu pasakyti, jog pakanka einant savu keliu išlaikyti savus įsitikinimus ir požiūrį, ir aplinkoje jau vyksta pokytis.
  Apie Mikura salą esu įkėlusi nuorodą į straipsnį mūsų lietuviškame Fb puslapyje ‘PRIEŠ delfinų laikymą nelaisvėje’. Apie Izumi tikriausiai patalpinsiu kitą savaitę, bet panorėjęs Fb ar kitoje paieškoje gali rasti informaciją.

  • Gyventojų požiūrio nežinau. Reikėtų pasikalbėti kada su aplinkiniais, ką jie mano ir ar apskritai apie tai žino, pavartyt japoniškos laikraščius.
   Aš nemanau, kad aktyvistai turi būtent fiziškai pasirūpinti visų rūšių gerove. Jie tai gali daryti, kaip tu parašei, pagal situaciją, kaip tam tikru metu patogiau. Vis gi pagrindinis darbas, mano manymu, yra šviesti aplinkinius, nes tik taip kažkas pasikeis, bus mažiau žmonių, kurie tą gerovę apskritai pamina. Švietime sutalpinti rūpestį visais gyvūnais visiškai nesunku, todėl tai turi būti daroma visais įmanomais atvejais. Net jeigu kalba sukasi aplink konkrečios rūšies problemas, kažkurioj vietoj įterpti priminimą, kad ta rūšis yra tik viena iš daugelio, išnaudojamų žmogaus, yra labai naudingas dalykas. Deja, jį matau gan retai.

 3. Sveikas! Su švietimo programa, kai reikalingiausia, visiškai sutinku, ir dėkui už vertingą pastabą apjungti , kiek įmanoma, visas rūšis kalbant apie vieną iš jų.
  Gal aukščiau paminėtą nuorodą galima įkelti į mūsų psl. apie delfinus? Kaip ir gyv.teisių, taip ir šioje grupėje, dalyviai gana pasyvūs pasisakyti, nežinia, ką iš tiesų galvoja.. Ačiū :-)

  • GS.lt viskas be copyright’ų, galima naudoti kaip nori, tereikia nurodyti, iš kur paimta ;-)

 4. Atgalinis pranešimas: Pavasarinės audros « Šen bei ten / Here and there / あちこち / 여기저기

 5. Atgalinis pranešimas: Atostogų pradžia su taifūnu « Šen bei ten / Here and there / あちこち / 여기저기

 6. Atgalinis pranešimas: Kasdienybė ir ne tik |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: