Kelionė su šaldytuvu   4 comments

Jau buvau užsiminęs, kad viena mergina per freecycle atiduoda šaldytuvą. Vis sukau galvą, kaip jį parsigabenus, kol nieko gero nesugalvojęs nutariau parašyti kolegai doktorantui Hommai, su kuriuo nuo pirmų dienų visai gerai sutariam. Jis patarė arba pasinaudoti pervežimo kompanijos paslaugomis, kas kainuotų mažiausiai 200Lt, arba nuomotis sunkvežimiuką pačiam, kas atseitų porai valandų apie 100Lt, arba… truputį pagudrauti ir gauti mašiną kur kas pigiau. Kaip vėliau paaiškėjo, tam pakako 20Lt :)

O pagudravimas toks, kad kai kurios Tokijo ūkinių ir statybinių prekių parduotuvės duoda pirkėjams nemokamai sunkvežimiuką parsivežti didesnius arba nepatogios formos daiktus. Tarkime, žmogus perka plastiko lakštus šiltnamiui, kurių nei su savo lengva mašiną, nei su autobusu neparsigabensi. Tad parduotuvėje paprašai sunkvežimiuko, gauni jo raktelius ir suvažinėji kur reikia. Vienintelis apribojimas, kad mašina gali naudotis pusantros valandos. Tokijo gatvių tempais tai reiškia, kad per tą laiką geriausiu atveju pavyks nuvažiuoti kokius 30 kilometrų. Žodžiu, parduotuvė labai nieko nepraranda, nes degalų išdeginama nedaug, o ir klientai patenkinti.

Mūsų tikslas ir buvo gauti tą sunkvežimiuką. Tad patraukėme į artimiausią Keiyo parduotuve, kažkiek primenančią lietuviškus „Senukus“. Apėję galiausiai išsirinkome mūsų akimis pakankamai griozdišką, tačiau nebrangų daiktą – keturių metrų plastikinį vamzdį už 500 ienų (~17Lt). Juo nešini prie kitos kasos užpildėme anketą su savo duomenim ir be jokių problemų gavom sunkvežimiuko raktus. Kadangi vamzdis buvo tik pretekstas ir jį paėmėm iš lauke prie įėjimo esančio stendo, išeinant su rakteliais kilo noras jį vėl ten atgal padėti, bet nesurizikavau ir teko parsivežti. Guli dabar lauke palei sieną, nežinau ką su juo reikės daryti…

Grįžtant prie šaldytuvo, sėkmingai suvažinėjom iki jo savininkės namų, įsikrovėm ir atgabenom į bendrabutį. Nors atstumas nedidelis, apie 20 km, bet užtrukom beveik dvi valandas ir teko grąžinant sunkvežimiuką už tai sumokėt simbolinę 100 ienų baudą (~3Lt). Nuotaikos tai, aišku, tikrai nesugadino, ir misiją „šaldytuvas“ galima įvertint kaip įgyvendintą gan sklandžiai :-)

Homma, sunkvežimiukas, šaldytuvas ir viso to kaltininkas - vamzdis.

Posted 2011/09/20 by linasd in Japonija

Tagged with ,

4 responses to “Kelionė su šaldytuvu

Subscribe to comments with RSS.

 1. Va čia tai kūryba!

 2. Galvojau tu vairuosi :)) Kaip su vairuotojo teisemis reikalai Japonijoje?

  Vamzdis, ten tas, ant dugno israitytas?

  Tikriausiai parduotuves zino apie tokius triukus(tikiuosi), neveltui yra laiko limitas. Gal dar kokiu yra restriction kitose vietose ar net ir sioje del tokiu “sposu“ kaip Jus padaret? :))

  Jevgenijus
  • Tarptautinių teisių nepasidaręs, tad vairuoti neteko. Nepigiai jos kainuoja, o ir kažin ar labai reikės.
   Aha, vamzdis ant dugno.
   Apie triukus gal ir žino, nes yra kitas limitas – reikia parašyti adresą, į kurį veši daiktą. Sugrįžus neva pažiūri kilometražą, ar daugiau kur neprivažinėta, bet bent jau mūsų niekas netikrino. Aišku, šioje vietoje irgi galima prigudrauti :-)

 3. Atgalinis pranešimas: Kraustomės |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: