Mokslai Chung-Ang’e   1 comment

Vakar dėl Budos gimtadienio buvo laisva diena, o trečiadieniais šiaip neturiu paskaitų, tad turėjau trumpas atostogos. Jau galvojau ta proga lipti į kalną, bet viską sumaišė apsiniaukę ir su lietum orai, todėl teko sukiotis po bendrabutį. Kaip tik pabaigiau vieno dalyko pusegzaminį, kuris davė mintį trumpai parašyti apie mokslų Chung-Ang’e ypatumus.

Pirmiausia bendresni dalykai.

Leidžiant čia laiką susidaro įspūdis, kad korėjiečiai studentai mėgsta ekstremalumus. Atėjus tarpinei sesijai visi sulenda į biblioteką (kuri veikia kiaurą parą ir turi atskirus kambarius, suskirstytus atitvarom į mažesnes erdves. jas galima iš anksto užsisakyti ir tada ten sėdėti kiek širdis geidžia), per naktis nemiega, mokosi, vaikšto apsikabinę storas knygas; bendrabutyje tomis dienomis panaikinami visi lauko durų rakinimai, gali grįžti bet kuriuo metu į kambarį, kai šiaip po 1 val. nakties liktum nakvoti lauke; bendrabučio mokymosi kambarys (taip, yra čia toks) taip pat veikia kiaurą parą; valgykla siūlo naktinį maistą… Žodžiu, sesija pilnu pajėgumu. Aišku, mokosi studentai čia ir prieš sesiją, bet tikrai ne su tokiu užsidegimu. Vienas iš mano įtarimų kodėl taip yra, kad Korėjoj gan svarbią vietą užima informacijos iškalimas, mat keli mainų studentai skundėsi, jog reikalaujama visokių smulkmenų žinojimo. Tad pasėdėjęs prieš egzaminą gali į galvą sukišti nemažai informacijos, tada ją išpilti ant popieriaus, o po savaitės jau nelabai ką teprisiminti. Užtat egzaminas bus išlaikytas :)

Jeigu sesija būna puolimas stačia galvą į mokslus, tai po jos tas pats vyksta su sėkmingo pabaigimo šventimais. Universiteto miestelyje pastatomos palapinės, vyksta gėrimai per naktį, o kai kurie studentai susiorganizuoja išvykas-nusigėrimus už miesto į išsinuomotus namelius. Ryte einant vis matosi stoviniuojantys ir išvykimo laukiantys būreliai, apsikrovę makaronpakiais bei sodžu dėžėmis. O štai kaip tik ryt bendrabutyje vyks kažkoks tai vakarėlis su dydžėjais. Reiks eit pažiūrėt…

Žinoma, ne visi studentai čia įsilieję į tokią mokymosi-šventimo rutiną, bet panašu, kad jie nesudaro daugumos.

Pereinant prie konkretesnių dalykų, truputį apie paskaitas. Jų (ne)įdomumas (kaip ir visuose kituose universitetuose) labiausiai priklauso nuo dėstytojų. Man pasisekė, nes negaliu skųstis nei vienu iš keturių turimų, bet pakalbėjus su mainų studentais tenka išgirsti visokių nuotykių. Pavyzdžiui, nors paskaita turi vykti angliškai, dėstytojas nusprendžia, kad jam lengviau kalbėti korėjietiškai. Arba atsiskaitymams nurodo vienokius reikalavimus, o paskui vertina pagal kitokius. Gerai bent tiek, kad čia semestro pradžioje galima gan laisvai išbandyti norimas paskaitas ir vėliau labai lengvai atsisakyti nepatikusių, pasiliekant tik tiek, kiek reikalauja turėti kreditų.

Mokslo apkrova maniškėse paskaitose pakliuvo tikrai nedidelė, ypač žinant, kad jos magistrantų lygio (VDU tikrai labiau studentus “pašokdina“). Pavyzdžiui, vienam dalykui reikia per semestrą parašyti tris 2 psl. apimties mokslinių straipsnių apžvalgas (tiek tiek, daugiau jokių pusegzaminių ar egzaminų), o kitam – pusegzaminiui parašyti namuose po 1 psl. apimties atsakymą į du klausimus, o egzaminui tikriausiai bus kažkas panašaus. Nors skaitymui medžiagos duota gan daug, ji palikta labiau savišvietai, nes atsiskaitymai remiasi daugiau į tai, apie ką kalbama paskaitose. Be to, ko pasigedau, kad čia klausimai ganėtinai konkretūs, nėra laisvesnių ir kūrybiškesnių ese tipo užduočių, kaip kad “pritaikykite teoriją x atvėjui n ir pasvarstykite kas iš to gautųsi“. Vietoje to užduodama “knygos skyriuje x yra išnagrinėtas atvejis n. parašykite kokias hipotezes iškelia autorius.“ Žodžiu, mąstyti labai daug ir nereikia – tiesiog atsiverti knygą, perskaitai ir nukonspektuoji į lapą.

O labiausiai man čia patinka magistrantūros baigimo reikalavimai. Duoti du pasirinkimai: 1) parašai tiriamąjį darbą (~50 psl.); arba 2) pasiimi papildomai du dalykus. Spėkit ką renkasi studentai :) Aišku, čia gal ne visuose fakultetuose taip, nes išsamiau pakalbėjau tik su pažįstamais iš saviškio – Tarptautinių studijų.

Kad neužbaigti be nuotraukų:

Naktinis šurmulys universitete po sesijos.

Laukiantieji išvykos už miesto.

Toks tad studijavimas ir studentavimas Chung-Ang’e.

Posted 2011/05/11 by linasd in Pietų Korėja

Tagged with ,

One response to “Mokslai Chung-Ang’e

Subscribe to comments with RSS.

  1. O su prancūzais, tai nesuprasi. Toks įspūdis, kad nesimoko, bet moka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: